Van'ın enleri belli oldu

Van Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 8. si düzenlenen Van’ın Enleri Yarışmasında ‘Van’ın Enleri’ belli oldu.

Van'ın enleri belli oldu

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve World Türk Televizyonundan da canlı olarak yayınlanan program 20:00’de başladı.

Program Tuşba Sanat Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları açılış gösterisi yaptı. Ardından geceyi düzenleyen ZEOR Medya Grubundan Orhan Olgun ve Zeki Yiğit birer konuşma yaptı daha sonra sponsorlara teşekkür plaketi verildi.

ZEOR Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Olgun Van Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen yarışmada 3 ay boyunca 100’den fazla aday için oy kullanan vatandaşlar, kentin 12 enini seçti.

ZEOR Medya Gurubu İmtiyaz Sahibi Zeki Yiğit 12 farklı kategoride toplam 100’den fazla aday yarıştı. 30 Eylül itibariyle oylamanın son bulmasıyla birlikte En olanlar için bu gece muhteşem bir ödül töreni düzenlendi. Geceyi Nazlı Sarımuratoğlu ve Aziz Saydut Sundu. En Başarılı Sendika Başkanı Hakkarili Sendikacı Taner  Dilce oldu.

Yoğun ilginin olduğu ödül töreninde Dilce’nin ödülünü Sılehi aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı verdi. Geçen sene de aynı kategorideki ödülü yine Taner Dilce almış ve ödülünü yine Mehmet Alayı Atlı  vermişti.  

En Başarılı İş İnsanı: SAMİ YILDIRIMÇAKAR (Özalp Halk Eğitim Merkezi Müdürü)

En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu: VASMED (Van Sosyal Medya Derneği)

Van Ekonomisine Katkı Sağlayan En Başarılı Kuruluş: Assistt

En Başarılı Sanatçı: KAZO Yılın

En İyi Sanatçısı Ödülüne Layık Görülen Kazo İl Dışında Olduğu İçin Ödülü Yakını Rıdvan BUZOBA Aldı

En Başarılı Kurum Yöneticisi: ATANUR AYDIN (Van İl Emniyet Müdürü) 

Van Ekonomist Dergisinin 2022 Özel Ödülü ise (Ömür Boyu Yaşam Ödülü) Ziraat Bankası Bölge Müdürü Turgut Arvas’a layık görüldü.

En Başarılı Doktor: Op. Dr.: Doç. Dr. REMZİ SARIKAYA (Kardiyolog/Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi)

En Başarılı Şair/Yazar: YILMAZ ŞİT

İş İnsanı Mehmet Kurukçu Ödülünü İş insanı İzzet Çoban’dan Aldı

En Başarılı Özel Sektör Yöneticisi: MEHMET KURUKÇU Ödülü Hürriyet Eğitim Kurumları Genel Müdürü Servet Aktay’a Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman Takdim Etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2023, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER