Van’daki çiftçiler hibe ve kredi konusunda bilgilendirildi

Van Ticaret Borsası (VANTB) tarafından çiftçilere ‘hibe ve krediler’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Van’daki çiftçiler hibe ve kredi konusunda bilgilendirildi

Yoğun bir katılımın sağlandığı toplantı VANTB konferans salonunda gerçekleşti. Moderatörlüğünü VANTB Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Özbek yaptığı toplantıda Ziraat Bankası Bölge Müdürü Enver Yalçın, 

Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Tahsin Eroğlu ile Mehmet Emin Beyiş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK)  Proje Birim Amiri Hatice Yıldız tarafından hibe ve krediler ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Toplantı sunumların ardından soru cevap şeklinde devam etti.

Toplantı sonunda bir açıklamada bulunan Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, yaklaşık 5 yıldır hep sahada olduklarını ifade ederek, tarım ve hayvancılık noktasında çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Tarım ve hayvancılıkla ilgili projeler yaptıklarını aktaran Süer, “Soğuk zincir süt projemiz yaklaşık 7 aydır devam ediyor. Bizler sahada çiftçilerimizden sütü toplayıp gerekli işletmelere aktarıyoruz. Bunun yanında sahada gördüğümüz eksikliklerin giderilmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Özellikle devletimizin verdiği hibe, kredi ve destekler ile ilgili çiftçilerimiz fazla bilgi sahibi değiller. Bizde VANTB olarak çiftçilerimizi bilgilendirme noktasında üç kurumumuzla birlikte böyle bir etkinlik düzenledik. Bu noktada her üç kurumumuza teşekkür ediyorum. Çiftçilerimizde büyük bir katılım sağladı. Toplantı oldukça verimli geçti. Çiftçilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

VANTB bünyesinde bir birimin oluşturulduğunu belirten Süer, “Çiftçilerimiz kurumlara ulaşamadıkları veya gidemedikleri taktirde Van Ticaret Borsası’na gelip, burada istedikleri bilgileri veya desteği alabilirler” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Bilen, Meclis Başkan Yardımcısı Celalettin İpekten, Meclis Üyesi Meral Ayhan ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Gül ve çiftçiler katıldı.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2022, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER