VAN'DA ZAFER BAYRAMI COŞKUSU…

Tüm yurtta olduğu gibi Van genelinde de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıldönümü coşkuyla kutlandı.

VAN'DA ZAFER BAYRAMI COŞKUSU…

Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu sağlayan büyük zaferin 101. Yıl dönümü, Van'da törenle kutlandı.

30 Ağustos 1922'de kazanılan büyük zaferin 101. Yıldönümünde Beşyol mevkiinde tören düzenlendi. Kent genelinde birçok noktaya Türk Bayrakları asılırken, törenin yapıldığı alanda yoğun güvenlik önlemleri alındı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Van Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı'na Van Valiliği çelengi, Garnizon Komutanlığı çelengi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenginin sunulması ile başladı.

Van Valisi Ozan Balcı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi'nin tebrikleri kabul etmesinin ardından, Cumhuriyet Caddesi'nde Vanlıların bayramını kutlanması ile devam etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından, silahlı kuvvetler adına günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Tören, bando komutanlığı marş dinletisi, şiir okunması, halk oyunları gösterisi ile devam ederken, Van Valisi Ozan Balcı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, daha sonra tören geçişini selamlamasıyla kutlama etkinlikleri sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'na Van Valisi Ozan Balcı, AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Van Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Van Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van YYÜ Rektörü Hamdullah Şevli, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, dernek başkanları, askeri erkân, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

ERCİŞ…

Van'ın Erciş ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü törenle kutlandı. Kaymakamlık önündeki Atatürk heykeline çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle gönderdiği mesajın okunmasının ardından 108'inci Alay Komutanlığı Personeli Topçu Yarbay Mustafa Kıraç tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından tören sona erdi.

Kaymakam Mehmetbeyoğlu'nun tebrikleri kabul etmesinin ardından protokol üyeleri şehit ailelerini ziyaret etti. Törene; Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, 108. Topçu Alay Komutanı Kurmay Albay Melih Akdağ, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kadir Göktaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Onur Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, kurum amirleri ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

VAN BÖLGE GAZETES: NİHAT AKARSU- İHA

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2023, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER