Van'da ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' çalıştayı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' Yeni Eğitim Müfredatı çalıştayı düzenlendi.

Van'da ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' çalıştayı

Çalıştaya Van İl Milli Eğitim Müdür Vekili Recep Türk,  ARGE'den sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Kutlu, Temel Eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Burhan Kırıcı, Orta Öğretimden sorumlu İl Milli Eğitim Şube müdürü Metin Ermiş, Din Öğretimden sorumlu şube müdürü Muhammed Karakaya, Mesleki eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Şube müdürü Mehmet Nuri Elçi, İpekyolu ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu, Tuşba ilçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ve Edremit ilçe Milli Eğitim Müdürü Doğan Nurses katıldı.

Yapılan bir günlük çalıştayda farklı okul türlerinden ve farklı branşlardan oluşan öğretmenler kendilerine ayrılan istasyonlarda, katıldıkları eğitici eğitimini değerlendirdi. Daha sonra her grup kendi branşı düzeyinde yeni müfredatla ilgili bir rapor hazırlayıp ilgililere sundu.

Çalıştayın sonunda yapılan değerlendirmede öğretmenlerin yeni görüş ve önerileri alındı.

Bir araya getirilen raporlar daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge biriminde ortak bir rapora dönüştürülüp ildeki tüm öğretmenlerin istifadesine sunulacak.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2024, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER