Van’da ‘torbacı’ operasyonu

Van’da ‘torbacı’ olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda uyuşturucu madde ele geçirilirken, 12 şüpheli hakkında ise yasal işlem yapıldı.

Van’da ‘torbacı’ operasyonu

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde haksız kazanç sağlamak amacıyla uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten ‘torbacı’ diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “21-27 Nisan 2022 tarihleri arasında gençlerin yoğun bulunduğu alanlarda yapılan çalışmalar neticesinde; 24,46 gram kokain, 18,53 gram metamfetamin, 9,93 gram esrar, 1,7 gram eroin ele geçirilmiştir. Elde edilen uyuşturucu maddelerle ilgili olarak toplam 12 şahsa yasal işlem yapılmıştır” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uyuşturucu ihanettir
Uyuşturucu ihanettir - 8 ay Önce

Narkotik şubenin, Amatem, Çematem, Hayatın Renkleri Solmasın, Yeşilay gibi merkezlerin paylaşımına göre Van'da uyuşturucu kullanımı bir hayli artmış. Uyuşturucu üretimi, satışı, aracılık, torbacılık KATLdir, Katliamdır. Bu zehirli tipleri toplayın. Van'da uyuşturucu satışı ve insan kaçakçılığı bitirilsin.

SIRADAKİ HABER