Van’da su ürünleri denetimleri yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı talimatıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Van'da da eş zamanlı su ürünleri denetimleri gerçekleştirildi.

Van’da su ürünleri denetimleri yapıldı

Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelindeki perakende ve balık tezgâhlarında, iç sularda, karaya çıkış yerlerinde, alabalık üretim tesislerinde, yol güzergâhlarında su ürünleri denetimleri yapıldı.

Denetimlerde; balıkların avlanabilir asgari boyları, balıkların tazeliği kontrolü yapılarak, amatör balıkçıların uyması gereken usul ve esaslar hakkında bilgilendirme notları dağıtıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Bir haftalık denetim süresince 46 iç su, 19 karaya çıkış noktalarında, 63 su ürünleri perakende satış yeri, 6 yol güzergahı ve 3 adet su kaynağı (dere, çay) olmak üzere toplam 137 denetim gerçekleştirildi. Doğal yaşamın devamı, sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla bu tür denetimler aralıksız devam edileceği ve vatandaşların yasalara uygun şekilde balıkçılık faaliyetinde bulunmalarının önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER