Van’da seyyar satıcı ve kaldırım işgali denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, ana arterlerde seyyar satıcı ve kaldırım işgali denetimi yaptı.

Van’da seyyar satıcı ve kaldırım işgali denetimi

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, kent genelinde seyyar satıcılık yapanlar ve kaldırım işgaline karşı denetimlerini sürdürüyor.

Esnaf ve yurttaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendiren zabıta ekipleri, seyyar satıcılar ve yaya yolunu işgal edenleri önce uyardı. Uyarılara aldırış etmeyenlerin ürünlerine ise el konuldu.

50 zabıtadan oluşan kalabalık bir ekiple denetim yaptıklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Cahit Turan, denetimlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Zabıta Daire Başkanı Turan, “Koordinasyon halinde yaptığımız çalışmalarla halk sağlığını tehdit eden, görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan seyyar satıcılar ve kaldırım işgaline karşı denetim yaptık. Bu noktada halkımızdan gelen şikâyetleri değerlendiriyoruz. Ekiplerimiz 7/24 alandadırlar. Sadece kaldırım işgali ve seyyar satıcı değil her alanda denetimlerimiz devam edecek” dedi. 

Kent genelinde ana arterleri işgal ederek yaya ve araç trafiğini engelleyenler ile ilgili denetimler artarak süreceği belirtildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2024, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER