banner31

Van’da sağlık çalışanlarının maaş promosyonu belirlendi

Van İl Sağlık Müdürlüğü personelinin aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi gerçekleştirildi. Yeni promosyon protokolü ihalesine, 8 banka katıldı.

Van’da sağlık çalışanlarının maaş promosyonu belirlendi

İhale komisyonuna İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Şahabettin Işık,  Başkanlığında yapılan banka promosyon ihalesine hastane yetkilileri ve sendika temsilcileri hazır bulundu.

Yürütülen süreç sonucunda son tura İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası asında kaldı.

Komisyona ilettiler. Komisyonun ısrarlı pazarlığı neticesinde bu tutarı 7 bin 615 TL olarak karara bağlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerde görev yapmakta olan memur, sözleşmeli ve kadrolu işçi personelin aylık ve ücretlerinin ödenmesiyle ilgili olarak; bu sonuca göre, 4 bin 646 sağlık çalışanlarının 38 aylık süreç için alacağı maaş promosyonu tek seferde nakit ödenmek üzere 7 bin 615 TL olmak üzere, toplamda 35 milyon 379 bin 290 TL promosyondan faydalanacakları belirtildi. 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, imzalanan sözleşmenin sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını dileyerek, “Davetimize uyarak ihaleye katılan bankalara teşekkür ediyorum. İhaleye kazanan Yapı Kredi Bankası yetkililerine şahsım ve kurumum adına  teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarıma şimdiden hayırlı olsun” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER