Van’da mahalle ve okullar spor sahalarına kavuşuyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin spor altyapısının geliştirilmesi için il genelinde mahalle ve okullara spor sahası yapıyor.

Van’da mahalle ve okullar spor sahalarına kavuşuyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı, spor altyapısını güçlendirilmesi için birçok yatırımı hayata geçiriyor. Her fırsatta sporun ve sporcunun desteklenmesini dile getiren Vali Ozan Balcı, kentteki okul ve mahallelere spor sahaları kurulması talimatı verdi.

Çalışmalarla birlikte Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki 225 okul ile 10 mahalleye çok amaçlı spor sahası yapımına başlandı. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından okul bahçelerine zemin asfalt üzerine kış şartlarına uygun akrilik kaplama olarak yapılan sahalarda basketbol, voleybol ve minyatür futbol oynanabiliyor.

İlk etapta Süphan, Şabaniye, Hatuniye, Edremit TOKİ, Kevenli TOKİ, Sıhke TOKİ, Bardakçı, Bostaniçi, Halilağa ve Kalecik mahallelerine semt sahası yapıldı. Çalışmalar 2023 yılı içeresinde kırsal ilçelerde devam edecek.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşekkürler Büyükşehir
Teşekkürler Büyükşehir - 3 hafta Önce

Şehirde kırka yakın semt ve mahalle var. Hepsinde birer ikişer yeni park ve yeşil alan, hepsinde birer ikişer semt spor alanı, hepsinde birer okuma salonu/ kütüphane/etüt merkezi olsun. Her okulun bahçesi yeşiliyle, banklarıyla, kamelyalarıyla, çevre duzenlemesiyle spor sahalarıyla mükemmel ve göz alıcı hale dönüştürülsün. Bir okulun bahçesi o mahallemin en güzel ve en gözde alanı haline getirilsin. İNSANA YATIRIM, ÇOCUKLARA VE GENÇLERE YATIRIM EN BÜYÜK HİZMETTİR.

SIRADAKİ HABER