Van'da kaldırım işgali artarak sürüyor

Van'ın hemen hemen her sokağında ve caddesinde kaldırım işgalleri artarak devam ediyor. Yayalara ait olan kaldırımlar, kurallara uymamayı alışkanlık haline getiren esnaflar ve sürücülerin işgaline uğramaya devam ediyor. Defalarca gündeme getirilmesine rağmen sorununun çözüme kavuşturulamaması ise, tepkilere neden oluyor.

Van'da kaldırım işgali artarak sürüyor

Özellikle yerel seçimlerden sonra kent genelinde kaldırım işgalinin yanı sıra, kentin en işlek noktalarında seyyar satıcı sayısının da her geçen gün arttığı görüldü. Kent genelinde bazı esnaflar sattıkları ürünleri kaldırımlarda teşhir ederek, kaldırımlar üzerinde usulsüz tezgâhlar açarken, kentin birçok noktasında ise duyarsız sürücüler araçlarını gelişigüzel bir şekilde kaldırımlara park ediyor.

Bunun yanı sıra kentin en kalabalık caddeleri üzerinde açılan lokanta ve kahvehaneler, kaldırımlara attıkları masa ve sandalyelerle kaldırımları işgal etmeye devam ediyor. Kaldırım işgalinin yanı sıra, kentin her noktalarında ise seyyar satıcı sayısının giderek arttığı görüldü.

Alışkanlık haline gelen kaldırım işgali yüzünden vatandaşlar kaldırımları kullanamazken, defalarca haber yapılarak gündeme getirilmesine rağmen soruna çözüm bulunmaması ise tepkilere neden oluyor.

Vatandaşların kullandığı kaldırımlar tuhafiyeden inşaat malzemelerine, masa sandalyeden, meyve sebzeden çeşitli ürünlere ve araç parkına kadar işgal edilmeye devam ederken, kentin en işlek caddelerinde bile devam eden soruna göz yumulması ise tepki çekiyor.

Birçok esnaf iş yerindeki ürünlerini kaldırım üzerinde sergilerken, duyarsız sürücüler ise araçlarını gelişigüzel bir şekilde kaldırımlara park etmeye devam ediyor. Kentin birçok noktasında ise kahvehane ve lokantalar tarafından kaldırım üzerine bırakılan masa ve sandalyeler vatandaşların güçlükle ilerlemesine sebep oluyor.

Gelişi güzel parklar ve kaldırım işgali yüzünden vatandaşlar kaldırım yerine caddelerde yürümek zorunda kalırken, Van genelinde kaldırımların büyük bölümü ise araçlar tarafından işgal edilmeye devam ediyor.

Kaldırımlara gelişigüzel bırakılan ve yayaların yolunu kapatan park edilmiş vaziyetteki araçlar vatandaşlara zor anlar yaşatırken, bazı kahvehaneler ve kafeler ise, kaldırımlara masa- sandalye bırakarak, kaldırımları işgal ediyor.

Kaldırımları işgal eden araçlar nedeni ile yayaların can güvenliği tehlikeye girerken, şehir merkezinde yayaların kullanması gereken kaldırımlar araçların işgali altında.

Duruma tepki gösteren yayalar, işgal edilen kaldırımlar yüzünden caddelerde yürümek zorunda kaldıklarını belirterek, defalarca gündeme getirilmesine rağmen, soruna çözüm bulunamamasına anlam veremediklerini vurguladılar.

Birçok kaldırım araçlar tarafından işgal edilirken, kentin birçok noktasında ise kahvehaneler ve lokantalar tarafından işgal ediliyor. Öte yandan kent genelinde son dönemlerde seyyar satıcı sayısında da gözle görülür artış olduğu görüldü.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini ifade ettiler.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2024, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER