Van’da, iller arası basketbol turnuvası…

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin katıldığı iller arası basketbol turnuvası bölge müsabakaları, Van'da başladı.

Van’da, iller arası basketbol turnuvası…

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 34.sü düzenlenen iller arası Basketbol turnuvası bölge müsabakaları start aldı.

21 Mart 2022 tarihinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Spor Kompleksinde başlayan bölge müsabakalarına Bingöl, Muş, Iğdır, Şırnak ve Ağrı illerinden gelen toplam 120 öğrenci katılıyor.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, turnuva açılış programında yaptığı konuşmasında, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yurtlarda kalan gençlerimize yönelik sportif aktiviteler düzenlemek ve sporu tabana yaymak adına pek çok etkinlik gerçekleştirdiğini söyledi.

Van’da her geçen gün düzenlenen organizasyon sayılarının arttığını belirten İnanç, "Bugün buradaki organizasyonumuzun da bizler için önemi büyüktür. Yurtlarımızda barınan gençlerimizin aynı zamanda sporla iç içe olmaları bizleri mutlu ediyor. Her gencimizin, her bir vatandaşımızın en az bir spor branşıyla uğraşması için tüm ekibimizle gayret gösteriyoruz. Yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz arasında çeşitli branşlarda turnuvalar gerçekleştiriliyor. Bizler de Van olarak Basketbol bölge turnuvasına ev sahipliği yapıyoruz. Ev sahipliğimizi sadece maçları oynatarak değil, aynı zamanda kentimizi ve kültürümüzü de görmeleri için gençlerimize gezi programı da hazırladık. İnşallah maçlardan fırsat buldukça gezi etkinliğimizi de gerçekleştireceğiz. Seyir zevki yüksek maçlar sporseverleri bekliyor. Sözlerimi tamamlarken, ilimize gelen tüm takım, sporcu ve hocaları başta olmak üzere, hakem ve diğer görevli arkadaşlarıma başarılar diliyorum" dedi..

5 gün sürecek olan iller arası Basketbol müsabakaları, Van takımı ve Bingöl takımı arasında oynanan ilk maçla birlikte start aldı.

Van’da oynanacak müsabakalar sonunda derece elde eden takımların, Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacağı belirtildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER