Van TSO’dan havalimanı açıklaması

Van Ferit Melen Havalimanı’nın kapanıp kapanmayacağıyla ilgili gelişmeler gündemdeki yerini korurken, Van Ticaret ve Sanayi Odası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Van TSO tarafından yapılan açıklamada, böyle bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

Van TSO’dan havalimanı açıklaması

Van Ticaret ve Sanayi Odası, son günlerde kamuoyunda sıklıkla gündeme gelen Van Ferit Melen Havalimanının tadilat nedeniyle kapalı kalacağı konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Son günlerde kamuoyunda sıklıkla gündeme gelen Van Ferit Melen Havalimanının tadilat nedeniyle kapalı kalacağı konusuna ilişkin Van Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler ve girişimler neticesinde; Van Ferit Melen Havalimanında yapılacak imalat çalışmalarının Van ilinin aylık uçuş sayıları ile birlikte iklim koşulları dikkate alınarak en uygun zamanda ve ivedilikle tamamlanmasının planlandığı, şu an için belirlenmiş bir kapalılık söz konusu olmadığı bildirilmiştir. Dolayısıyla Van ili turizm ve lojistik sektörünün kısa ve orta vadede bu süreçten etkilenmeyeceği iletilmiştir. Van Ferit Melen Havalimanının imalat ve tadilat süreci odamız tarafından yakinen ve hassasiyetle takip edilmekte olup, konuya ilişkin gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir” ifadelerine yer verildi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2024, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER