Van, Trabzon’a demiryoluyla bağlanmalıdır

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi Suat Çiftçi, Van’la Trabzon arasında bir demiryolu bağlantısı kurulmasının hayati önem taşıdığını söyledi.

Van, Trabzon’a demiryoluyla bağlanmalıdır

2000’li yılların başında Trabzon’un bazı ilçelerinde alt yapı projeleri gerçekleştiren ve halin Türkiye’nin sayılı iş insanlarından biri olan TÜRKONFEN Yönetim Kurulu Üyesi Suat Çiftçi ile Ankara’daki ofisinde sohbet ettik. Çiftçi, Trabzon’u ve özellikle Çarşıbaşı ilçesine çok özlediğini ve bölgede çok güzel dostluklar kurduğunu söyledi.

Çiftçi, Van- Trabzon Demiryolu projesine destek verdiklerini belirterek, “Bizim için Kuzey Demiryolu hattı hem Van ilinde hem de Trabzon ilinde ticaretin geleceği için önem taşıyor. Önümüzde mutlaka yapılması gereken bir demiryolu hattı var. Bu demiryolu hattı ise Van ile Trabzon Limanı arasında yapılmalıdır. Bu iki yer arasında 690 km mesafe var. Bu yolun da mutlaka devreye alınması lazım. Van ürünlerinin rahatlıkla Trabzon limanına ulaşıp oradan alacağı ürünleri rahat bir şekilde alması açısından önemli olacaktır. Daha ekonomik olarak iletişimin sağlanması ile Van gerçek kimliğine, ticaret merkezi misyonuna kavuşacağına inanıyoruz. Her iki şehir yetkilileri bence bir araya gelip bu konuda konuşmalı ve birlikte hareket etmelidir.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2023, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER