Van SMMMO'dan 'Kadınlar Günü' açıklaması

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Van SMMMO'dan 'Kadınlar Günü' açıklaması

Odada düzenlenen programda basın metnini okuyan Van SMMMO Kadın Komisyonu Başkanı Gökçen Bayram, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kadınların tarih boyunca verdikleri mücadelenin anısına birlik ve beraberlik içinde kutlandığı, eşitlik ve özgürlük meşalesinin yandığı bir gün olduğunu vurguladı.

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda düzenlenen basın açıklamasına, Van SMMM Odası Başkanı Yakup Örenci, Önceki dönem Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı İbrahim Şahin, Van SMMMO Kadın Komisyonu Başkanı Gökçen Bayram ve kadın komisyonu üyeleri katıldı.

“KADINA YÖNELİK AYRIMCILIK VE ŞİDDETİN ORTADAN KALKMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Van SMMMO Kadın Komisyonu Başkanı Gökçen Bayram, kadınların toplumsal ve siyasi alandaki varlığının, demokrasinin gelişimi için önemli bir itici güç olduğunu belirterek, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadınların tarih boyunca verdikleri mücadelenin anısına birlik ve beraberlik içinde kutlandığı, eşitlik ve özgürlük meşalesinin yandığı bir gündür. Kadınların hak arayışı ve eşitlik mücadelesi, sadece kendi haklarını savunmakla kalmamış, aynı zamanda insan hakları ve özgürlüklerinin genel olarak önemsenmesine ve uygulanmasına önemli katkılar sağlamıştır. Kadınların toplumsal ve siyasi alandaki varlığı, demokrasinin gelişimi için önemli bir itici güçtür. Bu nedenle; 8 Mart'ı sadece kadınların değil, tüm toplumun birlikte daha güçlü olduğunu hatırlamak için bir fırsat olarak görmeliyiz. Kadınlar ve erkekler, birlikte çalışarak, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadına yönelik ayrımcılığı ve şiddeti sona erdirmek için çaba göstermelidirler. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, kadına yönelik ayrımcılık ve şiddetin ortadan kalkmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2024, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER