Van Kedileri yarışmada boy gösterecek

Van Shopping Fest etkinlikleri kapsamında Van Büyükşehir Belediyesi, ödüllü Van Kedisi güzellik yarışması düzenleyecek.

Van Kedileri yarışmada boy gösterecek

Kentin tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde Van TSO işbirliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, İpekyolu Belediyesi, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği desteğiyle 15 ile 29 Mart tarihleri arasında ‘Van Shopping Fest’ alışveriş günleri düzenlenecek.

Birçok renkli etkinliğin düzenleneceği festivalde Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Van Kedisini tanıtmak, hayvan sevgisini aşılamak, kalıcı hale gelerek kuşaklar arasında paylaşımının sağlanması amacıyla Van Kedisi güzellik yarışması düzenleyecek.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Yarışmaya katılmak isteyen kedi sahipleri www.yarisma.van.bel.tr adresinden 18 Martta kadar online başvuru yapabileceklerdir. Yarışmaya başvurusu sadece www.yarisma.van.bel.tr adresinden olup, elden başvuru yapılmayacaktır. Yarışmaya sadece beyaz Van kedileri katılıp, yarışmaya katılacak kedilerin 6 ay veya daha büyük olmaları tüm aşılarının tamamlanmış veya en az 1 doz aşısının yapılmış olması gerekmektedir. Kedi sahipleri kedinin sağlık karnesi ile yarışmaya gelip,  sağlık karnesi olmayan ve aşıları yapılmamış kediler yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmada 1’inci olan kediye tam altın, 2’inci olan kediye yarım altın, 3’üncü olan kediye çeyrek altın, 2 kediye ise mansiyon ödül olarak gram altın verilecektir” denildi.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER