banner31

Van Kahvaltısı yapan vatandaşlar aşı oldu

Türkiye'nin her noktasında aşı seferberliği çalışması yürüten mobil sağlık ekipleri, Van'da da Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu'nda kahvaltı yapan vatandaşlara aşı yaptı.

Van Kahvaltısı yapan vatandaşlar aşı oldu

Düğünler, törenler, toplu etkinlikler başta olmak üzere aşı konusunda adeta seferberlik çalışması yürüten sağlıkçılar, cadde, sokak, kahvehane, lokantalar, köyler ve hatta yaylalarda bile aşı çalışmalarını hızla devam ettiriyor.

Salgının kontrol altına alınması ve bağışıklığın artırılması amacıyla aşı çalışmalarına ağırlık veren Van Sağlık İl Müdürlüğü, kentte belirlenen yaş gruplarında yer alan herkese aşı yapılması için çalışmalarını yürütüyor.

Mobil aşı ekipleri Van'ın her noktasında covid-19'a karşı etkin bir mücadele yaparken, Sütçü Kenan'da kahvaltı yapan bazı vatandaşlar, aşı ekiplerinin 'aşı teklifi' sonucunda Biontech aşısı oldu.

Aşı yaptıran vatandaşlar, vatandaşlık görevini yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken, sağlık ekipleri ise vatandaşların aşı olmalarının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Sütçü Kenan Kahvaltı Salonu Sahibi Kenan Coşkun ise tüm çalışanların aşı yaptığını, aşı yaptıran vatandaşların da burada gönül rahatlığı ile kahvaltı yaptığını söyledi.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER