Van Gölüspor ligi 36 puanla tamamladı

Van'ı Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden ve geçtiğimiz hafta Bağlar Belediyespor'un sahaya çıkmamasından dolayı 3-0 hükmen galip sayılan Van Gölüspor, ligin son haftasında da Diyarbakır Adaletspor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı haftayı 3-0 hükmen galip kapattı. Lig Pazar günü oynanan maçlarla tamamlanırken, Van Gölüspor, ligi 36 puanla altıncı sırada tamamladı.

Van Gölüspor ligi 36 puanla tamamladı

Geçtiğimiz hafta sahasında karşılaşması gereken Bağlar Belediyespor'un sahaya çıkmamasından dolayı 3-0 hükmen galip sayılan Van Gölüspor, bu hafta da Diyarbakır Adaletspor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı maç oynamadan hanesine 3 puan daha yazdırdı.

Ligin ikinci devresinde kötü bir performans ortaya koyan ve üst sıralardan iyice uzaklaşan Van Gölüspor, ligin son haftasında karşılaşacağı rakibinin ligden ihraç edilmesinden dolayı sahaya çıkmadı ve 3-0 hükmen galip gelen taraf oldu.

Ligin son haftasını 3-0 hükmen galip kapatan olan Van temsilcisi, böylelikle ligi 36 puanla altıncı sırada kapattı. Ligde oynadığı 24 maçta, 11 galibiyet, 3 beraberlik ve 10 mağlubiyet alan Van Gölüspor, attığı 43 gole karşılık kalesinde 32 gol gördü.

VAN GÖLÜSPOR İKİNCİ DEVRE KARNESİ

Bu kapsamda ligin ilk devresini 19 puanla altıncı sırada tamamlayan ve ikinci devrenin ilk maçında Meskan Ölmez Madencilik Hakkari Zapspor'a 2-1 mağlup olan Van Gölüspor, ikinci hafta maçında ise Bitlis Özgüzelderespor'a 3-2 mağlup olmuştu.

Bir sonraki hafta deplasmanda karşılaştığı Kayabağlar Beldesi Gençlikspor'u 2-0'la geçen Van Gölüspor, Pazar günü sahasında konuk ettiği lider Mazıdağı Fosfatspor'a da 6-1 gibi farklı bir skorla mağlup olmuştu.

Daha sonra deplasmanda karşılaştığı Yeşil Vartospor'u 6-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden Van Gölüspor, ligdeki dokuzuncu galibiyetini alarak puanını 30'a yükseltti.

Son olarak geçtiğimiz hafta Bağlar Belediyespor'un sahaya çıkmamasından dolayı 3-0 hükmen galip sayılan Van Gölüspor, ligin son maçında da Diyarbakır Adaletspor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı haftayı 3-0 hükmen galip kapattı.

GRUPTA DİĞER MAÇLAR…

Grupta oynanan diğer maçlarda 67 puanla liderlik koltuğunda oturan Mazıdağı Fosfatspor sahasında 27 puanla dokuzuncu sırada yer alan Yenişehir Belediyespor'u 9-0 farklı mağlup ederken, 57 puanla ikinci sırada bulunan Bitlis Özgüzelderespor deplasmanda 38 puanla beşinci sırada yer alan Meskan Ölmez Madencilik Hakkari Zapspor'a 8-5 mağlup oldu.

56 puanla üçüncü sırada yer alan Diyarbakırspor deplasmanda 15 puanla on birinci sırada bulunan Yeşil Vartospor'u 7-3 mağlup ederken, 47 puanla dördüncü sırada yer alan Şırnak Petrolspor, 36 puanla yedinci sırada bulunan Bağlar Belediyespor karşısında sahaya çıkmamasından dolayı 3-0 hükmen mağlup sayıldı.

29 puanla sekizinci sırada yer alan Batman Kayraspor haftayı bay geçerken, 19 puanla onuncu sırada bulunan Kayabağlar Beldesi Gençlikspor, Çınar Belediyespor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayıldı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2024, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER