Van Erek Beş Yıldız Hentbol Takımı Play-Off’ta

Hentbol 1. Lig A grubunda mücadele eden Van Erek Beş Yıldız Hentbol Takımı, son hafta oynadığı Sivas maçını kazanarak Play-Off Süper Lig’e yükselme maçlarına gitmeyi garantiledi.

Van Erek Beş Yıldız Hentbol Takımı Play-Off’ta

Hentbol branşında Van’ı temsil eden Van Erek Beş yıldız Hentbol Takımı Antrenörü Müslüm Karaboğa, “Bu güzel yolculuğumuz kendi evimizde Sivas Hentbol takımını yenerek, Play-Off Süper Lig’e yükselme maçlarına gitmeyi garantiledik. Hiçbir maddi karşılık beklemeden terinin son damlasına kadar sahada aslanlar gibi mücadele eden sporcularıma ve teknik ekibime teşekkürü borç bilirim. Bu zorlu yolculuğumuzda bizlerle beraber olan ve desteklerini esirgemeyen başta Van Valimiz Sayın Ozan Balcı’ya Edremit Belediye Başkanı Sayın İsmail Say’a Gençlik Spor ailesine, Hentbol il temsilcimize ve bizlere inanan güvenen herkese teşekkür ediyoruz. Play-Off Van’ımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Takım kaptanı Azat Tanhan ise, “3 yıldır Van’dayım ve Van erek beş yıldız Hentbol takımında oynuyorum. 3 yıldır Sayın Valimiz Ozan Balcı, Edremit Belediye Başkanı Sayın İsmail Say ve Gençlik Spor ailesi dışında kimse yanımızda olmadı. Biz bu coğrafyanın ve memleketin çocukları olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz ve yapıyoruz. Van’ın hentbol tarihine baktığınızda çok büyük bir başarı elde ettik ve Play-Off’a çıktık. Bizi derinden üzen şeylerde var Play-Off’a kalan takımlarda bulunan bazı arkadaşlarımızla konuşuyoruz medya olsun iş adamları olsun siyasiler olsun herkes tam destek verirken bizim medyamız siyasilerimiz ve iş adamlarımız hiç bir şekilde yanımızda olmadı. Bu başarıyı sadece kendimiz için değil Van için Van’ın tanıtımı içinde önemli bir başarıdır. Bu başarıya ve bizlere sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2024, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER