Van, en az vaka sayısında üçüncü sıraya geriledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Tunceli, Adana, Gümüşhane, Mersin, Sinop, Hatay, Burdur, Kilis, Giresun, Mardin en fazla vakanın görüldüğü iller olurken, Van ise Türkiye genelinde en az vakanın görüldüğü üçüncü il oldu.

Van, en az vaka sayısında üçüncü sıraya geriledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısı verilerini açıkladı. Bakan Koca, Tunceli, Adana, Gümüşhane, Mersin, Sinop, Hatay, Burdur, Kilis, Giresun, Mardin'de haftalık vaka sayılarının arttığına dikkat çekerken, Van ise, Türkiye genelinde en az vakanın görüldüğü iller arasında üçüncü sırada yer aldı.

Geçtiğimiz haftalarda ikinci sıralarda yer alan Van, 13-19 Kasım arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni vaka sayılarında üçüncü sıraya geriledi. Haftalık olarak vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenirken, Van son açıklanan rakamlara göre en az vakaya sahip üç ilden biri olarak, üçüncü sıraya geriledi.

Van, 13-19 Kasım tarihleri arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık vaka sayısında Şırnak ve Hakkâri'nin ardından üçüncü sırada yer aldı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "13-19 Kasım arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Tunceli, Adana, Gümüşhane, Mersin, Sinop, Hatay, Burdur, Kilis, Giresun, Mardin" ifadelerine yer verdi.

Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il, Tunceli, Adana, Gümüşhane, Mersin, Sinop, Hatay, Burdur, Kilis, Giresun, Mardin olarak açıklandı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre bu hafta yine Tunceli, en çok vakanın görüldüğü il olarak zirveye çıkarken, Van ise Türkiye genelinde 81 il içerisinde en az vakanın görüldüğü üçüncü il olarak kayıtlara geçti.

Vakanın en az görüldüğü illerin başında bu hafta yine Şırnak gelirken, Şırnak'ı sırasıyla, Hakkâri, Van, Batman, Muş, Ağrı, Mardin, Siirt, Bitlis ve Diyarbakır takip etti.

Van, 9,74 oranıyla 13-19 Kasım arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısında Türkiye genelinde ilk üç il içerisinde yer aldı.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER