Van'daki öğrencilere ücretsiz kitap

Van'da öğrencilerin talep ettikleri kitaplar PTT aracılığıyla ücretsiz olarak evlerine gönderiliyor. Van Valiliği'nin 'Kitap Van Projesi' kapsamında başlattığı ve onbinlerce kitabı öğrencilerle buluşturduğu uygulama kapsamında şehrin farklı noktalarına öğrencilerin talep ettikleri kitaplar PTT aracılığıyla ücretsiz olarak evlerine gönderiliyor.

Van'daki öğrencilere ücretsiz kitap

Van Valiliği tarafından hayata geçirilen 'Kitap Van Projesi' kapsamında öğrencilerin ve yetişkinlerin kitapvan.gov.tr adresinden talep ettikleri kitaplar Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) aracılığıyla adreslere ücretsiz bir şekilde gönderiliyor.

Öğrenciler kitabı okuduğuna ilişkin bilgileri kitapvan.gov.tr sitesine girdikten sonra yeniden kitap talebinde bulunabiliyor. Kitap okuma komisyonu tarafından seçilen kitaplar kitapvan.gov.tr adresinden öğrencilerin talep ettiği kitaplar paketlenip, PTT aracılığıyla adreslere gönderiliyor.

Van Valiliği kültür müdürlüğü bünyesindeki kütüphanelere, okurlara, hem binlerce kitaba ücretsiz ulaşma imkanı sunuyor hem de çeşitli etkinliklerde çocukları kitaplarla buluşturmaya devam ediyor.

Van Valiliği, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Van Büyükşehir Belediyesi ve PTT Kargo tarafından hayata geçirilen yeni uygulamayla, artık öğrenciler kitaba daha rahat erişim sağlayabilecek.

Van'a atandığı günden bu yana eğitim alanında yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Van Valisi Ozan Balcı, kentteki okuma oranının arttırılması için yeni uygulamalar hayata geçirmeye devam ediyor.

Van Valiliği desteğiyle alınan kitapları kitapvan.gov.tr üzerinden anaokul, ilkokul, ortaokul çocuklarına ücretsiz bir şekilde ulaştırılacak. Uygulama kapsamında ilk etapta 1 milyon kitap ücretsiz olarak evlere ulaştırılırken, 2 milyon kitap hedefine ulaşılması amaçlanıyor.

ÖĞRETMENLERDEN UYGULAMAYA DESTEK

Van Valiliği tarafından hayata geçirilen kitapvan.gov.tr uygulaması kapsamında öğretmenler tarafından velilere gönderilen mesajlarda ise, "Sayın Velilerim; Van Valiliğimiz tarafından sürdürülen 'Kitap Van Projesi' çerçevesinde okumayı sevdirmek, okumayı yaşamın bir parçası haline getirmek, evde kütüphane kültürü oluşturmak amacıyla öğrenci evlerine posta yoluyla ücretsiz olarak kitap gönderilmektedir. Öğrencilerin kitap alabilmek adına kayıt olduğunuz kitapvan.gov.tr sitesine üyelik girişi yapmanız ve sağ tarafta çıkan Kitap İsteme Formunu eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Formu doldururken açık adresi detaylı belirtmeniz ve adrese il- ilçe bilgisini ayrıca yazmanız gerekmektedir. Ayrıca formda belirtilen kitaplardan birini seçmeniz gerekmektedir. Tüm öğrencilerimin site üzerinden muhakkak kitap istemesini önemle rica ediyorum" ifadelerine yer verildi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz özok
Deniz özok - 1 yıl Önce

Habibe Altınden
Habibe Altınden - 1 yıl Önce

Ezgi tekin
Ezgi tekin @Habibe Altınden - 1 yıl Önce

Ben sevgi masalı okuma kitabı istiyorum

Songül Çoban
Songül Çoban - 1 yıl Önce

Heryy poter kitap

Asya kalkan
Asya kalkan @Songül Çoban - 1 ay Önce

Sevgi masalı bende var çok güzel bir kitap

Siraç alkan
Siraç alkan - 1 yıl Önce

Ben şeker portakal serisini istiyorum

Menessa
Menessa - 1 yıl Önce

Muhammed celal
Muhammed celal - 1 yıl Önce

Zehra
Zehra - 1 yıl Önce

Her öğrencinin ihtiyacı bence kitap gerçekten kiatap okumayı seven bir öğrenciyim yardımdan bulunursanız çok sevinirim teşekkür ederim

Beffin
Beffin - 1 yıl Önce


SIRADAKİ HABER