Van'da öğrencilere trafik ve güvenli internet eğitimi

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, öğrencileri trafik kuralları ve güvenli internet kullanımı hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Van'da öğrencilere trafik ve güvenli internet eğitimi

Van Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında alınacak trafik tedbirleri kapsamında, 'Trafik Dedektifleri' proje çalışmaları kapsamında Edremit ve İpekyolu ilçelerimizde bulunan Eminpaşa İlkokulu, Methods Kurs Akademi Anaokulu, Van Anaokulu, Papatya Anaokulu'nda eğitim gören öğrencileri trafik kuralları hakkında bilgilendirdi.

GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI EĞİTİMİ…

Öte yandan Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından öğretmen ve öğrencilere yönelik internet kullanımı hakkında eğitim verildi.

Van Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, 24- 30 Nisan tarihleri arasında siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi manevi zararların en aza indirgenmesi, siber suçlarla ilgili farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla oluşturulan 'Siberay' programı çerçevesinde Van Evliya Çelebi MTAL Uygulama Otelinde düzenlenen 8. Uluslararası Adli Hemşirelik Kongresinde, dijital okuryazarlık, siber zorbalık, güvenli ve bilinçli internet kullanımı ile teknoloji bağımlılığı, konularında bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirdi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER