Van'da kimlik kartlarına e-imza yükleme işlemi başlıyor

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen ‘Hayat Kimliğinle Kolay Projesi’ kapsamında kimlik kartlarına e-imza yükleme işlemleri Van’da da başlıyor.

Van'da kimlik kartlarına e-imza yükleme işlemi başlıyor

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Hayat Kimliğinle Kolay Projesi'nin ikinci adımını oluşturan T.C. kimlik kartına e-imza yüklenmesi işleminin 10 Ocak 2022 Pazartesi günü 50 ildeki Nüfus Müdürlüklerinde başladığı, Ocak ayı sonunda da 81 İl Nüfus Müdürlüklerinde aktif hale getirileceği belirtildi.

Konuyla ilgili Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 21 Eylül 2020’de hayata geçirilen Hayat Kimliğinle Kolay Projesi’nin ikinci adımını oluşturan T.C. kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemi, 10 Ocak 2022 Pazartesi günü 50 ildeki Nüfus Müdürlüklerinde başlamış olup Ocak ayı sonunda da 81 İl Nüfus Müdürlüklerinde aktif hale getirilecektir. Van ilimizde de Hayat Kimliğinle Kolay Projesi’nin birinci adımını oluşturan yeni tip sürücü belgesi bilgilerinin Nüfus Müdürlüklerinden T.C. kimlik kartına ücretsiz olarak yüklenmesinden sonra projenin ikinci adımını oluşturan T.C. kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemi, 10 Ocak 2022 tarihinden itibaren İpekyolu İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde başlanmıştır. Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve Dünyada Türkiye’nin de aralarında bulunduğu yalnızca 7 ülkede hayata geçirilmiş olan, Biyometrik  Veri Yönetim Sistemi ile kimlik kartlarına sürücü belgesi bilgilerinden sonra e-İmza işleminin de yüklenmesiyle hayat daha da kolaylaşacaktır” ifadelerine yer verildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER