Van'da Gelecek Partisi'ne katılımlar sürüyor

14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerine az bir süre kala, ülke genelinde olduğu gibi Van'da da seçim hareketliliği sürüyor.

Van'da Gelecek Partisi'ne katılımlar sürüyor

Bu kapsamda Milletvekili aday adayı olmak isteyenler siyasi partilere müracaatlarını sürdürüyor. Bazı isimler mütevazı bir şekilde başvurusunu yaparken, bazı isimler ise kalabalık kitleleri de yanına alarak müracaatlarını yapıyor.

Eski Dışişleri Bakanı ve Başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun liderliğini sürdürdüğü Gelecek Partisi'nde de siyasi hareketlilik hâkim. Bu kapsamda daha önce Yenilik Partisi Van İl Başkanı olan Ali Katılmış yönetimi ile birlikte Gelecek Partisi'ne katıldı.

Gelecek Partisi Van İl Başkanlığında yapılan törenle Gelecek Partisi'ne katılan Ali Katılmış'a parti rozeti İl Başkanı Abdulhekim Karayıbık tarafından takıldı.

Gelecek Partisi'ne katılan Ali Katılmış, aynı zamanda Gelecek Partisi Tuşba İlçe Başkanı olarak da görev alacağı belirtildi.

"ÜLKEMİZ ÖNEMLİ BİR SEÇİME HAZIRLANIYOR"

Türkiye'nin önemli bir seçime hazırlandığını belirten Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, Gelecek Partisi'nin gerek Türkiye genelinde, gerekse Van özelinde her geçen gün büyüyerek hedeflerine doğru yol aldığını belirterek, yapılacak seçime her yönüyle hazır olduklarını ifade etti.

Karabıyık, "Ülke olarak çok önemli bir seçim arifesindeyiz. Ülkenin kaderini belirleyecek bir seçim. Bir sandık Cumhurbaşkanlığı için kurulacak, bir sandık ta milletvekilliği için kurulacak. Bizlere bu anlamda büyük bir sorumluluk düşüyor. Yaklaşık 3 buçuk yıl oldu bu göreve gelmemiz. Bu süreç içerisinde de yaptığımız çalışmalarla adım adım hedefimize doğru ilerliyoruz. Partimizin bütün kademelerini oluşturarak bu günlere kadar geldik. Genç bir partiyiz. Şu ana kadar Van siyaseti iki parti arasında sıkışmış durumdaydı. Ama bu günden sonra yeni partilerle alternatifler oluştu. Van il teşkilatı olarak Van'da Millet ittifakı çatısı altında seçime girme kararı aldık. Yaptığımız hesaplamalara göre iki milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz. Partinin önemli olduğu kadar şahısların da önemli olduğunu buradan belirtmek istiyorum. Aday profili ne kadar iyi olursa karşılığı o kadar iyi olacaktır" dedi.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER