banner31

Van'da dezenfekte çalışmaları sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapama sürecinde, kent genelinde dezenfente çalışmasını sürdürüyor.

Van'da dezenfekte çalışmaları sürüyor

    Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapama sürecinde, kent genelinde dezenfente çalışmasını yapmaya devam ediyor.

    75 kişiden oluşan ilaçlama ekipleri, vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu yaşam alanları olan camiler, toplu taşıma araçları, duraklar, cadde, sokak, banka ATM'leri, park ve çöp konteynerlerinde çalışma yaptı. Çalışma ile birlikte her yer titizlikle dezenfekte edildi.

   İlaçlama çalışmalarını takip eden Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi, il genelindeki toplu yaşam alanlarını baştan sona dezenfente edildiğini belirterek, “Van Büyükşehir Belediyesi olarak tam kapamayı büyük bir fırsat bilip, kent merkezindeki toplu yaşam alanlarının olduğu her bir noktada 17 Mayıs'a kadar bu çalışmalarımızı aralıksız yürüteceğiz. Bu çalışmalarımızı 75 personelle yürütüyoruz. İnsanlarımız öncelikle bu kapama sürecinde maske, mesafe ve diğer kurallara uyumalarını istiyoruz” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER