Van Amatör Lig'de zorlu maçlar…

Van Amatör Lig A Grubunda 12. hafta, B Grubunda ise 10. Hafta maçları Pazar günü oynanacak olan maçlarla devam edecek. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Van Amatör Lig'de maçların kıyasıya mücadelelere sahne olması bekleniyor.

Van Amatör Lig'de zorlu maçlar…

Van Amatör Lig'de ligin ikinci devresi önceki hafta oynanan ve bol gollü geçen maçlarla başlamıştı. Pazar günü oynanacak olan maçlarla devam edecek olan Van Amatör Lig'de, yine maçların bol gollü geçmesi bekleniyor.

Her hafta sonu İŞGEM, sanayi ve ilçe takımlarının sahalarında oynanan karşılaşmalar, kıyasıya mücadelelere sahne olurken, maçların bu haftada da kıyasıya mücadelelere sahne olması bekleniyor.

Bu kapsamda Van Amatör Lig A Grubunda 24 puanla liderlik koltuğunda oturan İlvanspor deplasmanda en yakın takipçisi 23 puanla ikinci sırada bulunan Erciş Gençlik Belediyespor'la karşı karşıya gelirken, 21 puanla üçüncü sırada yer alan Van Büyükşehir Belediye Gençlikspor sahasında 20 puanla dördüncü sırada bulunan Van Yolspor'u konuk edecek.

16 puanla beşinci sırada yer alan Özalp Gençlikspor haftayı BAY geçerken, 10 puanla altıncı sırada bulunan Erciş Örenespor, Tuşbaspor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayılacak.

Yine grupta 9 puanla yedinci sırada yer alan Van Kartalspor, Van 1974spor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayılacak.

B GRUBU 10. HAFTA MAÇLARI

Öte yandan B Grubunda oynanacak 10. hafta maçlarında 25 puanla liderlik koltuğunda bulunan İpekyolu Belediyesi Gençlikspor, deplasmanda 16 puanla üçüncü sırada yer alan Başkale Gençlikspor'a konuk olurken, 21 puanla ikinci sırada bulunan Altay Eğitim Kültürspor ise deplasmanda 3 puanla son sırada yer alan Erciş 1 Nisanspor'la karşı karşıya gelecek.

14 puanla dördüncü sırada yer alan Van İskelespor, deplasmanda 8 puanla altıncı sırada bulunan Van DSİspor'a konuk olurken, 13 puanla beşinci sırada yer alan Tuşba Gençlik Merkezispor, Yeşil Gevaşspor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayılacak.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2024, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER