Van Amatör Lig'de kıyasıya mücadele…

Van Amatör Lig'de A Grubunda 15. hafta, B Grubunda ise 13. Hafta maçları Cumartesi ve Pazar günü oynanan maçlarla devam etti. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Van Amatör Lig'de maçlar kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

Van Amatör Lig'de kıyasıya mücadele…

Her hafta sonu İŞGEM, sanayi ve ilçe takımlarının sahalarında oynanan karşılaşmalar, kıyasıya mücadelelere sahne olurken, maçlar bu hafta da bol gollü sonuçlarla tamamlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı liglerde futbol müsabakaları oynanmaya devam ederken, bu bağlamda Van 1. Amatör Futbol müsabakalarında A Grubunda on beşinci, B Grubunda ise on üçüncü hafta maçları geride kaldı.

Bu kapsamda A Grubunda oynanan maçlarda 35 puanla liderlik koltuğunda oturan Erciş Gençlik Belediyespor, Tuşbaspor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayılırken, 30 puanla ikinci sırada bulunan İlvanspor deplasmanda 26 puanla dördüncü sırada yer alan Van Yolspor'u 1-0 mağlup etti.

28 puanla üçüncü sırada yer alan Van Büyükşehir Belediye Gençlikspor 14 puanla altıncı sırada bulunan Erciş Örenespor'la 1-1 berabere kalırken, 22 puanla beşinci sırada bulunan Özalp Gençlikspor, Van 1974spor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayıldı.

12 puanla yedinci sırada yer alan Van Kartalspor haftayı BAY geçti.

İPEKYOLU FARKLI GALİP…

B Grubunda oynanan 13. Hafta maçlarında ise 35 puanla liderlik koltuğunda bulunan İpekyolu Belediyesi Gençlikspor sahasında 12 puanla altıncı sırada yer alan Van DSİspor'u 5-0 mağlup ederken, 27 puanla ikinci sırada bulunan Altay Eğitim Kültürspor, Yeşil Gevaşspor'un ligden ihraç edilmesinden dolayı 3-0 hükmen galip sayıldı.

20 puanla üçüncü sırada yer alan Başkale Gençlikspor deplasmanda 10 puanla yedinci sırada bulunan Erciş 1 Nisanspor'a 3-0 mağlup olurken, 19 puanla dördüncü sırada yer alan Tuşba Gençlik Merkezispor, 17 puanla beşinci sırada bulunan Van İskelespor'u 3-0 mağlup etti.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHİM ATİŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2024, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER