Van'a yeni atanan kaymakamlar belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren kararnameyle, 302 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Yayımlanan kararnameyle birlikte Van'da görev yapan 5 kaymakamın görev yeri değişti. Bu kapsamda Van'a yeni atanan kaymakamlar da belli oldu.

Van'a yeni atanan kaymakamlar belli oldu

Van Tuşba Kaymakamlığı'na Çanakkale Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, Çaldıran Kaymakamlığı'na Adıyaman Samsat Kaymakamı Süleyman Bakan, Bahçesaray Kaymakamlığı'na Balıkesir Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Başkale Kaymakamlığı'na Erzurum Çat Kaymakamı Muhammet Serdar Erdoğan, Çatak Kaymakamlığı'na ise Kars Akyaka Kaymakamı Kadir Kılıç atardı.

TUŞBA KAYMAKAMI MUSA GÖKTAŞ KİMDİR?

5 Mayıs 1985 Sakarya doğumlu olup aslen Ankara/Kızılcahamam nüfusuna kayıtlıdır. İlk ve orta öğrenimini Çankırı'da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2007 yılında mezun olmuştur. Birleşik Krallık (İngiltere) Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında akademik çalışma yapmıştır. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunu 2019 yılında tamamlamıştır. Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası Dil Öğrenme Merkezinde eğitim alarak İngilizce Yabancı Dil Diploması almaya hak kazanmıştır. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim dalında "Kolluğun Sivil Denetimi: Kolluk Gözetim Komisyonu Bağlamında Bir İnceleme" tezi ile yüksek lisans derecesi almıştır.

Çalışma hayatına 2008 yılında başlamış olup, Sosyal Güvenlik Kurumunda Denetmen ve ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Müfettiş olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan yarışma sınavlarını kazanarak Mülki İdare Amiri olmuştur. Bolu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine başlamış; Bolu'da İl Merkez stajını, Ankara Beypazarı ve Manisa Kula ilçelerinde Refiklik stajını, Ankara'da Mülkiye Müfettişliği Refiklik stajını tamamlamıştır. Bakanlık Merkez stajı kapsamında Ankara'daki yabancı dil eğitiminden sonra Birleşik Krallık (İngiltere) Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında akademik çalışma yapmış, İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunarak yurtdışı stajını tamamlamıştır.

Çankırı/Kurşunlu ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuştur. Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak, Çankırı ili Eldivan İlçesine atanmıştır. Eldivan Kaymakamlığı sırasında bu görevine ek olarak Çankırı Vali Yardımcısı ve Şabanözü Kaymakamı olarak vekaleten görev yapmıştır. Bu süre zarfında, Valilik Makamınca 2 defa Başarı Belgesi ile taltif edilmiştir. Eldivan Kaymakamlığına müteakip Artvin ili Şavşat İlçesine atanmıştır. Şavşat Kaymakamlığındaki başarılı çalışmaları nedeniyle Valilik Makamınca Başarı Belgesi ile taltif edilmiştir. Şavşat Kaymakamlığının ardından 14 Temmuz 2020 tarih ve 31185 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Çanakkale Yenice Kaymakamlığına atanmıştır. Ticaret Bakanlığı Bakanlık Makamınca Takdirname, Çanakkale Valilik Makamı tarafından Üstün Başarı Belgesi ve Maaş Ödülü ile ödüllendirilmiştir. 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremleri sonrası geçici görevli olarak Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı görevinde bulunmuş ve bu süre zarfındaki başarılı çalışmaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı Bakanlık Makamınca Başarı Belgesi ile taltif edilmiştir. Kaymakam Göktaş, Sosyal Güvenlik Denetmeni Nazan Göktaş ile evli olup Mustafa Erdoğan ve Ayşe Ferah adlarında iki çocuğu bulunmaktadır. 29 Temmuz 2020 tarihinde Yenice Kaymakamlığı görevine başlamıştır ve çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

BAŞKALE KAYMAKAMI MUHAMMET SERDAR ERDOĞAN KİMDİR?

1992 yılında Gümüşhane'nin Torul ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Düzce'de tamamladı. 2011 yılında başladığı Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

2016 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kütahya Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etti. Kaymakam Adaylığı sürecinde Kütahya'da vilayet stajı, Manisa Gölmarmara ve Bitlis Ahlat ilçelerinde refiklik stajlarını ve Mülkiye teftiş stajını Ankara'da tamamladı.

Kastamonu Çatalzeytin ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Vekâlet stajından sonra Arapça dil eğitimi için Ürdün'ün başkenti Amman'da bulunan Ürdün Üniversitesinde eğitim aldı. 2019 / 2020 Eskişehir - Günyüzü Kaymakamı olarak görev yaptı. 2020/2022 Bolu-Göynük Kaymakamı olarak görev yaptı. 09.03.2022 Bakanlık Oluru ile Çat Kaymakamlığına geçici görevlendirme ile  atanmış 22.03.2022 tarihinde ilçedeki görevine başlamıştır.

BAHÇESARAY KAYMAKAMI HARUN ARSLANARGUN KİMDİR?

11 Ağustos 2022 Tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Balıkesir'in Kepsut Kaymakamı olarak atanmış olan Harun Arslanargun, 01 Temmuz 2024 Tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Van Bahçesaray Kaymakamı olarak atandı.

ÇALDIRAN KAYMAKAMI SÜLEYMAN BAKAN KİMDİR?

11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Samsat Kaymakamlığına atanan Kaymakam Süleyman Bakan, 26.08.2022 tarihinde görevine başladı. 01 Temmuz 2024 Tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Van Çaldıran Kaymakamı olarak atandı.

ÇATAK KAYMAKAMI KADİR KILIÇ KİMDİR?

24.08.2023 tarihli ve 32289 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığının 23.08.2023 tarihli ve 2023/388 sayılı Atama Kararı ile 04.09.2023 tarihinde Akyaka Kaymakamlığında görevine başlamıştır. Kaymakam Kılıç, 01 Temmuz 2024 Tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Van Çatak Kaymakamı olarak atandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER