Vali Balcı’dan Anneler Günü mesajı

Van Valisi Ozan Balcı'nın Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Balcı, annelerin dünyanın en zor ve kutsal görevlerinden birini üstlendiğini belirterek, anneliğin yerini hiçbir şeyle doldurulamayacağını, değeri ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biri olduğunu söyledi.

Vali Balcı’dan Anneler Günü mesajı

Çocuklarını iyi yetiştiren annelerin içinde yaşadığı toplumun ahlak ve medeniyet açısından her zaman yükseldiğini belirten Van Valisi Ozan Balcı, her gün annelerin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olunması gerektiğini vurguladı.

Van Valisi Balcı mesajında, “Bugün dünyanın en zor ve kutsal görevlerinden birini üstlenmiş, iyiliğin, şefkatin, merhametin, fedakarlığın ve koşulsuz sevginin timsali olan annelerimizin “Anneler Günü”nü kutlamanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. Annelik; yeri hiçbir şeyle doldurulamayan, değeri ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz, sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizleri geleceğe hazırlayan ilk öğreticilerimizdir. Çocuklarını iyi yetiştiren annelerin içinde yaşadığı toplum ahlak ve medeniyet açısından her zaman yükselir. Merhametin ve sevginin tükenmez kaynağı olan annelerimiz bıkmadan, usanmadan her anlamda sağlıklı nesillerin yetişmesi için çalışırlar. Bizlerin de görevi, annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere cennetle müjdelenen, baş tacımız, en değerli varlıklarımız annelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2024, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER