banner31

Uyarılar kâr etmiyor: Kaçak balık avı sürüyor

Van Balığı'nın neslinin korunması nedeniyle uygulanan av yasağı kapsamında yapılan denetimlerde kaçak avlanmış 2 bin 350 kilogram balık ele geçirildi.

Uyarılar kâr etmiyor: Kaçak balık avı sürüyor

        Van il sınırları içerisinde 15 Nisan - 15 Temmuz tarihleri arasında Van Balığı avcılığı ve 15 Mayıs- 15 Ağustos tarihleri arasında sazangiller avcılığı yasaklanmıştı.

Var Balığı ile tatlı sularda sazangiller balığının neslinin korunması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri ile Edremit Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı ekipleri tarafından Akköprü Deresi ve Bendimahi çaylarında kaçak avcılığa yönelik yapılan faaliyet esnasında, bin 850 kilogram canlı olmak üzere 2 ton 350 kilogram Van Balığı'na ve bin 160 metre uzunluğunda 4 adet uzatma ve manyat ağa el konuldu.

     Ağlara takılı canlı balıklar Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ağlardan kurtarılırken, istihsal malzemeleri ise kamuya geçirilmek üzere yediemine teslim edildi.
Ayrıca ekipler tarafından Sıhke Göleti ve diğer su kaynaklarında yapılan sazangiller av yasağı denetimlerinde ise 10 adet tırıvırı türü av malzemesine el konuldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER