Tuşba HEM’de el sanatları sergisi…

Tuşba Kaymakamlığına bağlı Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında el sanatları sergisi düzenlendi.

Tuşba HEM’de el sanatları sergisi…

  İskele mahallesinde bulunan Tuşba Halk Eğitim Merkezi bahçesinde, resim, çini, seramik, tezhip ve giyim eserlerinin yer aldığı serginin açılışı katılımcılar tarafından yapıldı.

Tuşba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yıldıray Tuncay, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde birçok branşta kurslar açıldığını belirtti.

Tunca, sergiye olan ilginin sevindirici olduğunu belirterek, “Gün boyunca açık olacak olan sergiye halkın gösterdiği ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, bununda hayat boyu öğrenmenin faaliyetlerinin farkında lığının bir göstergesi olduğunu söyledi. Van’ın hayat boyu öğrenme faaliyetlerine Türkiye’de katılım sıralamasında yer aldık. Görevimin ilk yılında halkın sergiye gösterdiği ilgi beni çok heyecanlandırdı ve çok mutlu oldum. Öğrencilerin başarısı sadece öğrencinin kendi çabalarıyla kazandığı bir şey değil, ailelerinin de bunda payı vardır. Onun için bu çalışmalara bu güne kadar destek olduğunuz gibi bundan sonra da özellikle hanımların gelmesini istiyorum. Umarım bundan sonraki bu güzel faaliyetleri Van halkıyla paylaşırız. 2021-2022 eğiti-öğretim yılı itibariyle açılan 500 kursa 8 bin kişi katıldı ve bu kursiyerlerden 6 bin 700 kişi sertifika aldı. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor Sergimizin, tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen programa Tuşba ilçe Kaymakamı Furkan Duman'ın eşi Meliha Duman’ın yanı sıra Memur Sen İl Başkanı Mehmet Ali Uca, Tuşba Aile Destek Merkezi Müdürü Übeydullah Arvas, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yıldıray Tuncay, Tuşba ADEM Müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Birbirinden güzel resimlerin, yoğun sabır isteyen tezhiplerin, maharet isteyen maskelerin ve ustalık gerektiren giyim eserlerinin yer aldığı sergide tüm stantları tek tek gezerek kursiyer ve öğreticilerden bilgi alan katılımcılar emeği geçen herkese teşekkür ettiler.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER