Tuşba Belediyesi personeline trafik güvenliği eğitimi

Tuşba Belediyesi, hizmet içi eğitim çalışmaları kapsamında personeline ‘Trafik Güvenliği Eğitimi’ verdi.

Tuşba Belediyesi personeline trafik güvenliği eğitimi

Tuşba Belediyesi, çalışanlarının çeşitli alanlarda bilinç ve farkındalığını artırmak amacıyla düzenlediği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Belediyenin, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün destekleri ile düzenlediği eğitim semineri Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Tüm belediye çalışanlarının katıldığı Trafik Güvenliği Eğitim’ seminerini veren Trafik Polisi Yusuf Bayram, trafiğin tanımını yaparak başladı. Slayt gösterisi eşliğinde, genel trafik kuralları, güvenli trafik akışını etkileyen faktörler ve kazaların nedenleri gibi önemli konuları anlatan Polis Memuru Bayram, trafik güvenliğinde en önemli konunun görmek, duymak ve görünür olmak olduğunun altını çizdi.

Olabilecek bir riskin önceden fark edilmesinin de kişinin kendini koruması noktasında hayati önem taşıdığını vurgulayan Polis Memuru Bayram, güvenli sürüş başta olmak üzere yaya önceliği ve trafikte iletişim konuları anlattı. Polis Memuru Bayram, “Trafik konusunda ne kadar çok bilgi sahibi olursak kazaların ve can kayıplarının önüne o kadar geçmiş oluruz” dedi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2022, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER