Türkmenoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkmenoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

İl Başkanı Türkmenoğlu mesajında, Van halkı ve tüm İslam aleminin Kurban bayramını kutlayarak, ”Dinimiz başta olmak üzere gelenek ve kültürümüz yardıma muhtaçlara destek olmayı, yetimlere kucak açmayı, yaşlıları sevindirmeyi, mazlum ve mağdurları korumayı, komşusu açken tok yatmamayı emreder. Kurban bayramı bu sebeple bir imkân ve fırsat özelliği taşıyor” dedi.

“GÖNÜL KAZANMA SEFERBERLİĞİNE GİRMELİYİZ”

Ülkenin içeride ve dışarıda düşmanlar barındırdığını, Kurban bayramı vesilesi ile semaya açılacak dualarda birlik, beraberliğin, kardeşliğin gelişmesi için Allah'a haykırılmasını da isteyen Türkmenoğlu, “Kurban bayramımız, kardeşlik bilincimizin tazelenmesinde, aramızdaki muhabbet ve dayanışmanın pekişmesi için bir vesilesidir. İşte bu bilinçle gönül kazanma seferberliğine girmeliyiz. Merhametin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan kurbanın ve Kurban bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz. Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmaktır. Oluşacak manevi atmosferle birlikte 81 milyonumuz tüm cihana bir olduğumuzu, iri olduğumuzu ve diri olduğumuzu göstermeliyiz. Dünyayı etkisi altına almış olan salgın nedeniyle geçtiğimiz bayramları buruk geçirmiştik. Bu bayram kısıtlama olmadan bayramlaşacağız. Kesinlikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak bayramımızı geçirmeye çalışalım "şeklinde konuştu.

Türkmenoğlu, “Ayrıca her biri birer kahramanlık ve fedakarlık abidesi olan şehitlerimizi, gazilerimizi dualarımızda, ailelerini ise ziyaretlerimizde unutmamalıyız. Bu vesile ile Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimizi şükranla yâd ediyoruz. Başta Vanlı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER