Trabzon’dan gelen öğrenciler Van’ı gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Anadoluyuz Biz Projesi" kapsamında iller arası öğrenci gezileri sürerken, Trabzon’dan 40 öğrenci hafta sonu Van'ı gezdi.

Trabzon’dan gelen öğrenciler Van’ı gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Anadoluyuz Biz Projesi” kapsamında iller arası öğrenci gezileri sürerken, bu hafta sonu Trabzon’dan gelen 40 öğrenci Van’ı gezdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonluğunda Tranzon’dan gelen 40 öğrenci, ‘Anadoluyuz Biz’ projesi kapsamında Van’a geldi.

Lise ve Üniversite öğrencilerinden oluşan kafilenin 2 gün Van’da misafir edildiğini ifade eden; Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Bu projedeki amacımız, ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini dışardan gelen öğrencilerimize ve gençlerimize tanıtmak, gençlerin birbirleriyle kaynaşmasını sağlamaktır. İki gün boyunca il müdürlüğümüz organizasyonluğunda ilimizin tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrencilerimiz aynı zamanda programlar dâhilinde gönüllük faaliyetleri, esnaf ziyaretleri, şehit aileleri ve yaşlı ailelere ziyaretler de bulundular. Çok güzel birliktelikler yaşandı. Umuyorum ki bu geziler hem illerin tanıtılması açısından hem de gençlerimizin kaynaşması açısından çok olumlu olmuştur. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER