Sünnetçioğlu: Kurallara uymak zorundayız

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, pandemi ile mücadelede başarılı olunması için herkesin kurallara uyması gerektiğini hatırlattı.

Sünnetçioğlu: Kurallara uymak zorundayız

    Van İl Sağlık Müdürlüğü’nde Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu Başkanlığında Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal ve İlçe Sağlık Müdürlerinin katılımı ile haftalık pandemi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

     Haftalık vaka sayıları, filyasyon ekiplerinin saha çalışmaları, hastanede yatan ve durumu ağır olan hasta verileri analizleri yapıldı.

   Doç. Dr. Sünnetçioğlu tarafından filyasyon ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgiler alındı.

   Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgını rehberi doğrultusunda çalışmalar değerlendirildi ve filyasyon ekiplerinin sorunları dinlenerek çözüm önerilerinde bulundu.

      Hastanelerde yoğun bakım ve servislerde yatmakta olan hastaların tedavi süreçleri hakkında bilgi alan Dr. Sünnetçioğlu, hastaların tedavi süreci ile alakalı Covid-19 rehberi doğrultusunda tedavilerine devam edildiğini ve ilimizdeki sağlık alt yapısı ile alakalı hiçbir sıkıntı yaşanmadığını belirtti.

    Covid-19 pandemisi ile mücadelede kurallara sıkı sıkıya bağlı kalınması gerektiğini belirten Doç. Dr. Sünnetçioğlu, devletin bütün kurumları ile bu mücadeleye katkı sunduklarını, özellikle başında bulunduğum sağlık ordusunun 7/24 bu mücadelede en öne safta mücadele etmesinin kendisini onurlandırdığını, bu sağlık ordusunun kararlılıkla mücadeleye devam ettiğini belirtti.

     Sünnetçioğlu, sahadaki bütün sağlık çalışanlarına da kolaylıklar diledi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER