banner24

SMA hastası bebek hayata tutunmak istiyor

Siirt'te 3 aylık Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası Eflin Lina, hayata tutunmak istiyor. Siirtli Özer çiftinin bebeği Eflin Lina, zor günler geçiriyor. Hayata tutunma mücadelesi veren bebeğin kaybedecek bir günü bile yok.

SMA hastası bebek hayata tutunmak istiyor

  Duyarlı vatandaşlar tarafından sosyal medyada, #SmaDegilEflinLinaKazanacak, #GünEflinLinayaDestekGünü, #EflinLinayaDestekOl temasıyla başlatılan kampanyaya tüm duyarlı vatandaşların desteği bekleniyor.

  Özellikle bu tip hastaların tedavisinin çok güç ve maliyetli olduğunu belirten Siirtli Özer çifti, daha fazla paylaşım yapılarak SMA hastası çocukları Eflin'e maddi destek sağlanabileceğini, aynı zamanda Eflin gibi tedavi bekleyen onlarca SMA hastalarına yönelik kamuoyunda bir duyarlılığın oluşabileceğini söyledi.

  DESTEK BEKLİYORLAR

  Küçük çocuğun dedesi Gazeteci Ömer Özer de, “Yaklaşık 1 aydır İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tedavi altında olan torunum Eflin Lina için umudumuzu yitirmedik. İnşallah verilecek desteklerle ABD’deki “Zolgensma Gen Tedavisi”ne yetiştirmek istiyoruz. Oğlum, eşi ve bizler, büyük zorluklar içinde olmamıza rağmen umudumuzu yitirmedik. Hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Torunum Eflin Lina için henüz geç değil. Dileyen hayırseverler 0 (536) 564 67 64 numaralı telefondan bana ulaşarak detaylı bilgi alabilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER