Sanayi esnafı yeni iş yerlerine kavuştu

Van’ın Gürpınar İlçesinde yer alan sanayi esnafı Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın girişimleri sonucu yeni iş yerlerine kavuştu.

Sanayi esnafı yeni iş yerlerine kavuştu

Uzun yıllardır ilçede dağınık halde bulunan ve hem gürültü hem de görüntü kirliliğine neden olan sanayi esnafının bir arada faaliyet yürütmesine yönelik Belediye tarafından çalışma başlatıldı.

Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın alternatif yer sunması ve cazip kira avantajı ile yeni iş yerlerine kavuşan sanayi esnafı hem daha ferah bir alanda hizmet veriyor hem de ilçe merkezindeki trafik ve yaya geçişini engellemiyor.

Sanayi esnafını yeni iş yerlerinde ziyaret ederek eksik ve yapılması gerekenleri istişare eden Başkan Tanış, “İlçemizin yıllardır en büyük sorunlarından biri olan dağınık halde bulunan sanayi esnafına bir çözüm bulduk. Bildiğiniz üzere büyük bir yatırım ile ilçemizdeki birçok cadde ve sokağı yeniliyoruz. Altyapı, üstyapı, ışıklandırma ve peyzaj çalışmalarıyla adeta yeni prestij cadde ve sokakları ilçemize kazandırıyoruz. Sanayi esnafımıza daha ferah dükkanlar sunarak hepsinin bir alanda faaliyet yürüteceği bir alan sunduk. Şimdi hem onlar mutlu hem de ses ve görüntüden şikayetçi olan ilçe sakinlerimiz mutlu. Ben tüm sanayi esnafımıza teşekkür ediyorum. Hepsini tek tek ziyaret ettim. İşlerinde hayırlar, bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Yeni iş yerlerinde memnuniyetle çalışmalarını yürüten sanayi esnafı da Başkan Tanış’a teşekkür dileklerini iletti.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2023, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
GELİŞEN, DEĞİŞEN, GÜZELLEŞEN BİR GÜRPINAR İÇİN
GELİŞEN, DEĞİŞEN, GÜZELLEŞEN BİR GÜRPINAR İÇİN - 10 ay Önce

Gürpınar ufacık bir ilçe... İlçe merkezinde ve merkez mahallelerde bütün cadde, sokak ve ara sokaklar 30 km bile değil.... Tüm yollar asfat ve parke taşı olsun...Yüz sene sonrası düşünilerek cadde ve sokaklar geniş planlansın...Şehir merkezine/çarşıya iki üç tane park- yeşil alan yapılsın... Oto sanayiciler bir yerde, toptancılar bir yerde, kasap ve sakatatçılar bir yerde, marangozlar bir yerde, demirciler bir yerde olacak şekilde planlı bir kent düzeni oluşturulsun... İlçemiz güzel, ferah, bakımlı, düzenli ve tertemiz olsun...

SIRADAKİ HABER