Sadıksoy: 31 Mart’ın galibi Yeniden Refah’tır

Yeniden Refah Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Abdullah Sadıksoy, kentteki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, seçimi değerlendirdi. 31 Mart seçimlerinin net galibinin Yeniden Refah Partisi olduğunu belirten Sadıksoy, “Partimiz, Türkiye'de her türlü engellemelere rağmen genelde oyunu %120, Van'da ise %50 arttırarak bu seçimin yegâne galibi olduğunu göstermiştir” dedi.

Sadıksoy: 31 Mart’ın galibi Yeniden Refah’tır

Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve Van İl Başkanı Nayif Şabu, İpekyolu İlçe Başkanı Mehmet Bilici ve Van İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Karadeniz’in katılımıyla basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Abdullah Sadıksoy, seçim sonuçlarının kente hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Bütün engellemelere rağmen, Van başta olmak üzere Türkiye genelinde çok iyi sonuçlar elde ettiklerini ve girdikleri ilk seçimde Türkiye’de üçüncü parti olma başarısı gösterdiklerini söyleyen Sadıksoy, kaybedenlerin ise, eli boş Ankara'ya dönenler olduğunu söyledi.

“DEMOKRASİLERDE HALKIN ÖZGÜR İRADESİ ESASTIR”

31 Mart 20204 günü ülke genelinde Mahalli idareler Genel Seçimlerinin yapıldığını hatırlatan Sadıksoy, “Bu seçimin genelde ülkemiz, özelde de Van ilimize hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden temenni ederim. Seçimlerin yapılmış olması bir sonuç değil bir başlangıçtır. 5 yıl boyunca ülkemizi yerelde sevk ve idare edecek temsilcileri seçiyoruz, ancak toplum olarak hür irademizin ne kadar sandığa yansıdığını, hangi etkenlerin seçimlerde rol aldığını her seçimde olduğu gibi bu seçimde de maalesef derinlemesine yaşayarak müşahede ettik. Demokrasilerde halkın özgür iradesi esastır. Etik olmayan toplumun değerleri ile örtüşmeyen ve insan onuruna yakışmayan araçların halka dayatılması, halkın iradesini baskı altına alarak tercihinin değiştirilmesi son derece çirkin bir siyasi zihniyettir. Bu zihniyetin her seçimde olduğu gibi bu seçimde de devletin imkânı ve kaynaklarını kullanarak vatandaşın iradesini anti demokratik yöntemlerle değiştirmesi ne insanidir ne de İslamidir. Eğer bize oy vermezseniz size hizmet gelmeyecek tehdidi vatandaşın iradesine açık bir müdahaledir. Makamın tarafsızlığına gölge düşüren bir haslettir. Ayrıca seçimle değil, atama ile iş başına gelen ve devleti temsil edenlerin açık bir şekilde taraf olması, devletin imkânlarını bir tarafa kanalize ederek adil olmayan müdahaleler, vatandaşın davetine karşı olan güvenini olumsuz yönde etkileyecektir” dedi.

“SEÇİMİN GALİBİ YENİDEN REFAH PARTİSİ’DİR”

Yeniden Refah Partisi’nin daha önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de herkese eşit mesafede olacağını ve herkesin siyasi tercihine saygı duyacağını belirten Sadıksoy, “Topluma reva görülen bu zihniyet artık son bulmalı. Yeniden Refah Partisi bu zihniyetin sonu hüsranla biteceğini bekliyor, herkese eşit mesafede olacak ve herkesin siyasi tercihine saygı duyacak. Adil bir düzenin ülkemizin refahına, huzuruna, kardeşlik ve demokrasisine seviye kazandıracak ve halkımızın kurtuluş reçetesi olacak. 31 Mart seçimlerinin net galibi Yeniden Refah Partisi olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Zira Türkiye'de her türlü engellemelere rağmen genelde oyunu %120, Van'da ise %50 arttırarak bu seçimin yegane galibi olduğunu göstermiştir. Kaybedenler kulübü ise eli boş Ankara'ya dönerken, Van'daki dengeleri kuruyarak siyaset yaptığını iddia edenler 14'e 0'lık hezimeti nasıl izah edecekleri merak ediliyor” diye konuştu.

Sadıksoy, Kadir Gecesi’nin ve Ramazan Bayramı’nın Gazze’deki Müslümanlar için kurtuluşa vesile olması dileğinde bulundu.

“OLAYLAR BİZLERİ SON DERECE ÜZDÜ”

Akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve Van’da seçimden sonra yaşanan olaylara değinen Sadıksoy, “Yeniden Refah Partisi olarak Van’da yaşanan olayları şu şekilde değerlendiriyoruz; Abdullah Zeydan’ın eğer suçu varsa bunun aday gösterilmemesi gerekiyordu. Ama eğer evrakları tamamsa, Yüksek Seçim Kurulu adaylığını kabul etmişse, %55 civarında oy alan Abdullah Zeydan’ın görevine devam etmesi gerekiyor diye beyanda bulunduk. Dolayısıyla meydana gelen bu olaylar da bizleri son derece üzdü ve bu şekilde olmaması gerekiyordu. Ama Yüksek Seçim Kurulu’nun tekrar mazbatayı kendisine iade etmesi Van’ımızda ve diğer illerimizde sükûneti sağladı” ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2024, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER