Saadet Partisi’nin gündemi Van Büyükşehir Belediyesi

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Van Büyükşehir Belediyesi’ni gündemine alarak, 2021 yılında yapılan harcamaları sorarak, 2022 bütçesini sordu.

Saadet Partisi’nin gündemi Van Büyükşehir Belediyesi

Haftalık olarak kent ve ülke gündemiyle ilgili basın toplantılarını sürdüren Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, bu hafta Van Büyükşehir Belediyesi’ni gündeme taşıdı.

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait birimlerin kirada olduğuna dikkat çeken Başkan İlhan, kentteki önemli sorunlara dikkat çekti.

“VAN, TÜRKİYE’DE EN PAHALI SUYU İÇİN 5. ŞEHİR”

Başkan İlhan, Türkiye’de su fiyatları bakımında en pahalı 5. Şehrin Van olduğunu belirterek, “Van Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında hangi hizmetleri yapmıştır, toplamda ne kadar harcama yapılmıştır ve 2022 yılına ne kadar borçla girilmiştir? 2022 yılı bütçesi ne kadardır? 2022 yılında Van’ın ulaşım sorununun çözümü için hangi projeleriniz vardır? Otopark sorununa çözüm için herhangi bir projeniz var mıdır? Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait hangi kurumlar kiradadır? 2022 yılında hangi kurumların kiradan çıkması için ne gibi planlarınız vardır? 2021 yılında yapılan merkezi caddelerde yapılan yapboz çalışmalarını 2022 yılında da devam etmeyi planlıyor musunuz? Van yeşil alan konusunda ciddi eksiği olan bir kent konumundadır. Yeşil alanların arttırılması ve kent ormanı oluşturulması için bir planınız var mı? Türkiye’de su fiyatları bakımında en pahalı 5. şehir Van’dır, su fiyatlarında indirim düşünüyor musunuz? Van’ın ana caddelerinde devam eden ve yasallığı tartışılan parkomat uygulamasını 2022 yılında da devam ettirmeyi düşünüyor musunuz? İmar sorununun çözümüne yönelik ne gibi çalışmalar yapmayı planlıyorsunuz? 2022 yılında başta genç işsizlik olmak üzere gençlerin sorunlarının çözümüne yönelik hangi çalışmaları yapmayı planlıyorsunuz? 2022 yılında şehrimizin ulusal ve uluslararası anlamda tanıtımı için özgün bir projeniz var mıdır? Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van Büyükşehir Belediyesi’ni sorduğumuz soruların cevaplarını ivedilikle kamuoyuyla paylaşmaya davet diyoruz” dedi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER