Okuma-yazma kursunu bitiren kadınlar sertifika aldı

Van'da Halk Eğitim Merkezlerinde okuma yazma kursunu tamamlayan 332 kadın kursiyer sertifika aldı. Uygulama Oteli'nde düzenlenen sertifika törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı da katıldı.

Okuma-yazma kursunu bitiren kadınlar sertifika aldı

Van'da Halk Eğitim Merkezlerinde açılan okuma yazma kursları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda düzenlenen kurslara katılan 332 kadın kursiyer, kursu başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Okuma yazma kurslarını başarılı bir şekilde tamamlayan kadınlar için sertifika dağıtım töreni düzenlendi. Uygulama Oteli'nde düzenlenen sertifika törenine katılan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, kurum amirleri ve kadınlar katıldı.

Çocukların kendilerine sunulan imkânlardan yararlanması gerektiğini söyleyen Vali Balcı, "Çocuklarla özel ilgilenirseniz başta kendileri olmak üzere sizlere, memlekete, millete, ülkemize güzel hizmetler üretirler" dedi.

"BAŞARILI KADINLARIN  ÇOCUKLARI DA BAŞARILI OLUYOR"

Kursu başarıyla tamamlayan kadın kursiyerleri ve kurslarda eğitim veren öğretmenleri kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Balcı, "Kadınlarımızın okuması ve eğitimli olması çok kıymetli. Başarılı kadınların çocukları da başarılı oluyor. Türkiye çok güzel ve önü açık fırsatlar ülkesi. Çocuklarınızı okutun ve başında durun. Çünkü ülkemiz çalışana, çabalayana en yüksek makamları da emanet eder. Çocuklarınızla özel olarak ilgilenin. Türkiye'nin sunduğu imkânlardan yararlansınlar. Van'ı çok seviyorum. Soylu ve yüksek karakterli insanların olduğu bir kent. Bizim amacımız vatanımıza hizmet etmek. Eğitim bizim bir numaralı konumuz. Eğitime, devletimizin bütün gücünü, imkanını, olanağını kullanıyoruz. Etüt Van projemiz var. Bu projede hafta sonları çok kaliteli öğretmenlerimiz, öğrencileri üniversite ve lise giriş sınavlarına hazırlıyorlar. Çocuklarınızı oraya yönlendirin. Çocuklarla özel ilgilenirseniz başta kendileri olmak üzere sizlere, memlekete, millete, ülkemize güzel hizmetler üretirler. İlçe merkezlerinde 100 tane aile destek merkezimiz var. 100 tane de köy yaşam merkezi kurduk. Bu merkezlerin eğitimlerinden yararlanın" ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi: Fehmi Tekdur

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER