Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi projesi kabul edildi

Aydınlık Bir Gelecek İçin Eğitimsiz Kimse Kalmasın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Kıpçak, dernek olarak hazırladıkları ‘Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi’ projelerinin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uygun görülerek kabul edildiğini söyledi.

Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi projesi kabul edildi

Aydınlık Bir Gelecek İçin Eğitimsiz Kimse Kalmasın Derneği, tarafından hazırlanan proje kapsamında gençler, becerileri ve ilgileri doğrultusunda yönlendirilerek, daha iyi bir geleceğe sahip olmaları yönünde en iyi şekilde hazırlanmaları için Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi’ni Van’da kuruyor.

“GENÇLERİMİZİ DOĞRU ŞEKİLDE YÖNLENDİRECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aydınlık Bir Gelecek İçin Eğitimsiz Kimse Kalmasın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Kıpçak, “Aydınlık Bir Gelecek İçin Eğitimsiz Kimse Kalmasın Derneği olarak hazırlamış olduğumuz Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi başlıklı projemiz T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından uygun görülmüş ve kabul edilmiştir. Yarınımızın asıl sahipleri olan gençlerimizi, becerileri ve ilgileri doğrultusunda yönlendirerek onları daha iyi bir geleceğe sahip olmaları yönünde en iyi şekilde hazırlamak için gerçekleştireceğimiz projemizde oluşturulacak Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi’mizde, pandemi sürecinin normale dönmesi ile birlikte çocuk ve gençlerimize yönelik LGS, YKS ve KPSS Kursu (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Tarih, Eğitim Bilimleri) Spor, Akıl ve Zeka Oyunları Kursu (Masa tenisi, Dart, Satranç, Dama) Temel Dil Kursları (İngilizce, Arapça) Temel Dini Bilgiler Kursu ( Kuran-ı Kerim, Siyer) dersleri verilecektir” dedi.

“SOSYAL, KÜLTÜREL, BİLİMSEL VE SANATSAL FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Proje kapsamında sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal faaliyetlerin de gerçekleştirileceğini ifade eden Kıpçak, “Projemizin Koordinatörü olan İhsan Kılıç’ın koordinesinde 11 ay sürecek olan projemiz kapsamında yapılacak olan Çanakkale Şehitliği gezi programının yanı sıra kırsal alanda eğitim gören öğrencilerimiz ile sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecektir. Aygel-Der olarak gençlerimizin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygusuyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren manevi değerlerin, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılarak üretilmesi, toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için insani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmasını temin edecek bir yaklaşımı benimsemekteyiz. Dernek olarak temel hedefimiz, gençlerin eğitim, sağlık, bilim, kültür, sanat, spor, girişimcilik gibi alanlarda farkındalıklarını artırarak kalkınmaya entegrasyonlarını sağlamaktır. Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi Projemiz ile milli ve manevi değerlerine tam bağlı, evrensel değerlere sahip, çevreye duyarlı, bilgili ve özgüvenli, etkin girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, sosyal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan tarih, kültür ve sanat ile yoğrulmuş, milli ve manevi değerleri kazanan, erdem sahibi bir nesil yetişebilmesine bir nebze de olsa katkıda bulunabilme amacı gütmekteyiz. Bu doğrultuda, bu projemizin Van ilimize kazandırılması sürecinde bizlerden yana desteklerini esirgemeyen AK Parti Van İl Başkanı Sayın Kayhan Türkmenoğlu beyefendinin şahsında emeği geçen herkese şahsım ve kurumum adına sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet hekim kıpçak
mehmet hekim kıpçak - 3 gün Önce

can abim rabbim senin yar ve yardımcınız olsun inşAllah bu güzel projelerinin devamı olacağından canı gönülden inanıyorum başarıların devamını diliyorum

SIRADAKİ HABER