MHP Van İl Başkanı Güngöralp güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van İl Başkanı Salih Güngöralp, 14. Olağan Genel Kurulu'nda güven tazeledi.

MHP Van İl Başkanı Güngöralp güven tazeledi

Van Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğinin çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen Van İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi’ne MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, Van İl Başkanı Salih Güngöralp ve delegeler katıldı. Gerçekleştirilen kongrede saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı okundu.

İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, 14 Mayıs'taki seçimde elde edilen başarının 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimde de tekrarlanacağını söyledi. Vanlıların da kurulan tezgahları yok etme konusundaki duyarlılığını bugüne kadar nasıl gösterdiyse bundan sonra da göstereceğini belirten Osmanağaoğlu, "Hiç şüphe yok ki kan emici vampirlerin topraklarımızda ve gönül coğrafyamızda gerçekleştirdiği mezalimler yine bu topraklardan yükselecek ses ile bitecek. Gönül bohçamızda biriktirdiğimiz hatıralarımızın düğümü açıldığında tüm insanlığa nefes olacaktır. Hemen yanı başımızda Irak'ta neredeyse çeyrek asırdır gözümüzün önünde yaşananlar elbette paha biçilemez tecrübeleri de beraberinde getirmiştir. Bu tecrübelerin lütfudur ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti son günlerde tarihin en büyük terörle mücadele operasyonlarından birisini daha hem Irak hem de Suriye sınırımızda kahramanca icra etmektedir. Tüm güvenlik güçlerine kahramanca mücadelelerinden dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Tek adayla gidilen kongreye katılan 304 delegenin oyunu alan Güngöralp, yeniden MHP Van İl başkanı oldu. Güngöralp, program sonunda katılımcılara ve kendisine destek sunanlara teşekkür etti.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2023, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER