Mekke’nin Fethi Van’da coşkuyla kutlanacak

‘Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi’, 31 Aralık 2023 Pazar günü saat 19.00'da Merkez İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda kutlanacak.

Mekke’nin Fethi Van’da coşkuyla kutlanacak

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Van Şubesi tarafından organize edilen programa, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Candan konuşmacı olarak katılacak.

‘Kalk, uyar ve fethi müjdele!’ sloganıyla düzenlenen programla ilgili bilgi veren AGD Şube Başkanı Ömer Gündüz, “Mekke’nin Fethi’nin 1393’üncü yılı nedeniyle hazırladığımız geceye tüm Van halkını davet ediyoruz” dedi.

Gazzeli Akademisyen Mahmoud Al-Naffar’ın onur konuğu olacağı gecenin sunuculuğunu Alaattin Demirel’in üstleneceğini belirten Ömer Gündüz, Mekke’nin fethinin insanlık için bir inşirah olduğunu vurguladı.

‘Fetih gecesinin, Kudüs’ün siyonist işgalden kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz’ diyen Gündüz, “Hafız Suat Yılmaz'dan Kur'an ziyafeti, Gazzeli Akademisyen Mahmoud Al-Naffar'dan ümmete sesleniş, sinevizyon gösterimi, ezgiler, Kaşif öğrencileri Filistin sunumu ve Siyer-i Nebi Yarışması ödül töreninin de yer alacağı programımızda bayanlara için de yer ayrılmıştır. Yılları aşarak, kalplerimizin kapılarına ışıklar tutan Mekke’nin Fethi’nden feyz alan, Gazze’deki zulme ‘dur’ diyen Kudüs sevdalısı Van halkını Pazar günü düzenleyeceğimiz fetih gecesine bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2023, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER