Lig başlıyor

2021-2022 Futbol sezonu bu hafta sonu start alacak.

Lig başlıyor

2021-2022 Futbol sezonu bu hafta sonu start alacak.

Son bir buçuk sezondur taraftarsız oynanan karşılaşmalar, bu sezon azda olsa taraftarlı oynanacak ve yeşil zeminlerde kaybolan futbol heyecanı yeniden statlara gelmiş olacak.

Tüm takımlara başarılar diliyor, tüm maçların dostça başlayıp dostça bitmesini bekliyoruz. 

20 takımın mücadele edeceği kırmızı grupta 4-5 Eylülde başlayacak olan ilk devre karşılaşmaları, 26 Aralık'ta sona erecek.

TFF 2. Ligde statüye baktığımızda ise grupta Şampiyon olan takım direk bir üst lige çıkacak, sonraki 4 takım Play Off'a kalacak ve son sıralarda yer alacak olan 4 takım ise küme düşecek.

İçinde bulunduğumuz zorlu gruba ve statüye baktığımızda bu sezon gerçekten de grupta yer alan her takım için çok çetin bir sezon olacağını görmekteyiz.

Güçlü ve hedefi olan takımların yer aldığı Kırmızı Grupta yaklaşık 8 Takım yaptığı transferlerle Şampiyonluk hesapları yaptığı ve yine yaptığı transferlerle yaklaşık 4-5 Takımın ise Play Off'u zorlayacağı da bunun ispatıdır.

Geçmiş 2 sezona göre ekibimiz bu sezon gerçekten de zorlu bir grupta yer alıyor. Grup zorlu ve maçlar kıran kırana geçecek gibi görünse de maçlar başlayıp ilk 5 haftayı geride bıraktıktan sonra hem takımımız hem de gruptaki takımlarla ilgili analizleri biraz daha net yapabiliriz. Ama şu da bir gerçekti grup ne kadar zorlu olursa olsun yine çok sürpriz sonuçlar ortaya çıkacaktır. Geçmiş sezonlarda bunu çok yaşadık.

Vanspor cephesine baktığımızda, yeni bir sezon, yeni bir yönetim ve yeni bir teknik ve futbolcu kadrosuyla sezona merhaba diyecek. Tabi neler olur neler yaşanır şimdiden bunu dile getirmek zor. Önce ligi maçları ve takımları yakinen görmek sonra analizleri yapmakta fayda vardır.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER