Kaymakam Savar deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Van'ın Muradiye ilçesinde meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından evlerde çatlaklar meydana geldi. Kaymakamı Erkan Savar, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

Kaymakam Savar deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

AFAD verilerine göre, merkez üssü Muradiye'nin Kuşçu Mahallesinde saat 21:35 sıralarında derinliği 18.62 kilometre olan 5.0 büyüklüğünde sarsıntı kaydetti.

Deprem sonrası hasar tespit çalışmaları kapsamında İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürcan Özdilek, Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Aslanbay, jandarma ve AFAD ekipleri ile birlikte merkez üssü Kuşçu Mahallesi ve civar mahallelerde incelemelerde bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Yapılan incelemelerde evlerde çatlaklar oluştuğu, 1 evin ağır hasarlı olduğunu görüldü.

ERCİŞ'TE DE BAZI EVLERDE ÇATLAKLAR OLUŞTU

Van’da 5.0 büyüklüğünde meydana gelen depremde can kaybı yaşanmazken, Erciş ilçesinde de bazı evlerde çatlaklar oluştu.

Merkez üssü Tuşba ilçesinde meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem, Van ve çevre ilçelerden de hissedildi. Erciş ilçesinde hissedilen deprem sonrası vatandaşlar kısa süreli paniğe neden oldu.

Bazı vatandaşlar hasar gören evlerine girmeye korkarken dışarıda yağmurun yağması kendilerini tedirgin etti. İlçede bazı evlerde ufak çaplı çatlaklar oluşurken can kaybı olmaması sevindirici oldu.

Depreme evinde yakalanan Gökhan Al, evinde oluşan çatlaklardan dolayı eve girmeye korktuklarını, dışarıda ise yağan yağmurun kendilerini tedirgin ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER