Kaymakam Çelik, bilim şenliğini ziyaret etti

Van'ın Başkale Kaymakamı Mustafa Çelik, ilçede bulunan Cumhuriyet İlkokulu'nu ziyaret ederek, öğrencilerin hazırladığı Bilim Fuarı'na katıldı. Kaymakam Çelik, fuarın ardından 4. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı Bilgi Yarışması'nı da izledi.

Kaymakam Çelik, bilim şenliğini ziyaret etti

Başkale İlçesi Hafiziye Mahallesi'ndeki Cumhuriyet İlk Okulu, öğrencilerin bilimsel merakını ve yaratıcılığını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Bilim Şenliği Fuarı'na ev sahipliği yaptı. Fuarda uzay temalı projelerden, geri dönüşüm konulu projelere kadar geniş bir yelpazede 76 eser sergilendi.

Kaymakam Mustafa Çelik, ilçede gerçekleşen bu önemli etkinliği ziyaret ederek, öğrencilerin projelerini tek tek inceledi. Öğrencilere teşvik edici sözlerle yaklaşan Kaymakam Çelik, öğrencilerin hazırladığı stantlarda görev alan gençlere hediyeler takdim etti ve projeleri hakkında bilgi aldı.

Ayrıca, fuarın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlere de teşekkür eden Kaymakam Çelik, başarılar dileyerek, öğrencilerin bilimsel çalışmalarına olan desteklerini vurguladı.

Bilim Şenliği Fuarı'nın ardından Cumhuriyet İlkokulu'nda eğitim gören 4. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen Bilgi Yarışması'na da katılan Kaymakam Çelik, gençlerin bilgi ve becerilerini gözlemleme fırsatı bularak, bu tür etkinliklerin öğrencilerin bilimsel ve akademik gelişimine önemli katkılar sağladığını, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek adına benzer etkinliklerin daha da artırılması öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırarak gelecek nesillerin bilimsel düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik önemli bir adım olduğunu söyledi.

Programa İlçe Emniyet Müdürü Sercan Haskan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2024, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER