Kaya: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Van Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'ye destek amacıyla kermes düzenlendi. Kermes ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Van İl Başkanı Muhammed Nur Kaya, Filistinli mazlumların yanında olduklarını söyledi.

Kaya: Filistinli kardeşlerimizin yanındayız

Van Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen kermes, Cumartesi günü saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında düzenlendi.

Beşyol Meydanı Filistin Dayanışma Çadırı'nda düzenlenen ve yoğun ilgi gören kermeste elde edilen tüm gelirler, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Filistin'deki mazlumlara ulaştırılacak.

"FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ"

Kermes ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Van İl Başkanı Muhammed Nur Kaya, İşgalci İsrail'in sivil katliamlarına devam ettiğini belirterek, "7 Ekim'den beri süren bombardıman sonucu abluka altında olan Gazze Şeridi'nde birçok sivil yerleşim yeri büyük bir yıkıma uğradı. Filistinli kardeşlerimiz yardım bekliyor. Bu anlamda Muhsin Yazıcıoğlu'nun Alperenleri olarak, nerede bir mazlum varsa, nerede bir gariban varsa, her zaman onların yanında olduğumuz gibi, bugün de Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin de uğradığı zulmü bu meydanda bütün dünyaya haykırmıştık. Şimdi de Van Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı ve kadın kollarımızla birlikte, Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile düzenlemiş olduğumuz kermeste elde edilen bütün gelirler Allah'ın izniyle Filistinli kardeşlerimize ulaştırılacak. Rabbim en yakın zamanda Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile eylesin. Bizleri de şuurlu Müslümanlar eylesin. Van Alperen Ocakları Kadın Kolları heyetimiz, Van'ımızın yöresel yemekleri olan keledoş, ayran aşı, erişte aşı, sarma, Van pastaları gibi bu tür şeyleri evlerinde yaparak, burada satışa sundu. Burada elde edilen gelirlerin Filistinli kardeşlerimize uluşması için canhıraş çalıştılar. Vatandaşlarımız da büyük ilgi gösterdi. Sağ olsunlar belirlenen ücretin üzerinde ücretler bırakarak katkı sundular. Güzel bir yoğunluk oldu. Sabah 09.00'da açılan kermesimiz, saat 17.00'ye kadar devam etti. Sivil Dayanışma İnisiyatifi içerisinde bulunan bütün STK'lardan her gün birisi buradaki çadırda satış yapıyor. Cumartesi günü de biz bunu yaptık. Büyük Birlik Partisi yöneticileri de burada gönüllü olarak çalışarak, destek verdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2024, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER