Kandaşoğlu: İşimizi erken bitirerek rekor kırdık

Van Ticaret ve Sanayi Odası İş İnsanları Derneği (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Van Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yapımında görev alan müteahhitlere ve firmalara takdir belgesi verdi. Törende konuşan Başkan Kandaşoğlu, Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını teslim tarihinden 1 yıl önce bitirerek, ülkede rekor kırdıklarını söyledi.

Kandaşoğlu: İşimizi erken bitirerek rekor kırdık

Van Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını teslim tarihinden önce 1 yıl gibi kısa sürede bitirerek açılışını yaptıklarını belirten Doğu Şirketler Grubu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Türkiye'de bir ilke imza attıklarını vurguladı.

2011 yılında meydana gelen depremden sonra binası ağır hasan alan ve daha sonra yıktıran Van Emniyet Müdürlüğü, uzun süre belli farklı noktalarda hizmet vermeye çalışıyordu.

Van Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının teslim tarihi 2022 yılı olmasına rağmen, binayı 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamladıklarını belirten Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, kendilerine plaket takdim etti.

"HEP BİRLİKTE TÜRKİYE'DE REKOR KIRDIK"

Bugüne kadar yaptıkları bütün işlerde kaliteden ödün vermediklerini belirten Başkan Kandaşoğlu, "Ülkemize ve memleketimize ahdimiz var. Yaptığımız tüm işlerde kaliteden asla ödün vermedik. İşlerimizi Allah'a şükürler olsun bu zamana kadar eksiksiz ve kısa sürede teslim ederek alnımızın akıyla çıktık. Van Emniyet Müdürlüğü binasını 1 yıl gibi kısa sürede bitirerek teslim ettik. 31 Ekim 2020 tarihinde açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği binada son teknolojik ürünler kullanıldı. Aslında Van Emniyet Müdürlüğü binasının bitiş süresi 2022 yılı Mart ayıydı ancak emniyet mensuplarımızın ayrı ayrı yerlerde hizmet vermesine gönlümüz razı olmadı. Arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışarak pandemiye rağmen 1 yılda bitirdik ve 70 bin metrekare alan üzerine yapılan yeni modern binamızı emniyet mensuplarımıza teslim ettik. Ortaklarımızla birlikte asla maddiyatı düşünmedik. 1 yılda bitireceğiz diye söz verdik. Sözümüzün yere düşmemesi için hepimiz elimizden geleni yaptık ve başardık. 840 çalışma arkadaşlarımızın arasında 17 kişi koronavirüse yakalandı ancak çalışma azmini kaybetmediler. Hastalığı atlattıktan sonra gelip çalışmaya devam ettiler. Allah'a şükürler olsun başımız dik alnımız aktır. Bu işte de başarıya ulaştık. Bugün bunun gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Hep birlikte Türkiye'de rekor kırdık. Maalesef fiyat dalgalanmalarından dolayı iki firmada kar etmedi. Bizim amacımız hiçbir zaman maddiyat olmadı. İşlerimizde her zaman kaliteye önem verdik. Dürüstlük her şeyden önce gelir" ifadelerini kullandı.

Plaket takdim töreni ile devam eden program, iftar yemeği ile sona erdi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER