İzciler Van'da kampa girdi

Van, Erzurum, Diyarbakır ve Muş illerinden 206 izci ve liderin katıldığı bölgesel çadır kampı Van Edremit Vangölü Gençlik Merkezi'nde yapıldı.

İzciler Van'da kampa girdi

Van Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Bilgi İzcilik Spor Kulübü'nün beraber organize ettiği bölgesel izcilik kampına bölge illerinden izciler de katılım sağladı.

ÇEŞİTLİ İSTASYONLARDA EĞİTİMLER VERİLDİ

Van Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortak kampta aday izciler ile birlikte çeşitli istasyonlar kurularak eğitim programları yapıldığını belirten Türkiye İzcilik Federasyonu Van İl Temsilcisi olarak görev yapan İlhami İlci, "Bu kampta izcilerimize ilk olarak ilk yardım eğitimi verdik. Diğer eğitim verdiğimiz istasyonlarımız; izcilik temel eğitimi, İzci düğümü, okçuluk, bilek güreşi,  çadır kurma eğitimi, ebru sanatı, matrak, plaj voleybolu, sokak oyunları, izci oyunları, el sanatları gibi eğitim istasyonlarımız da ilgi ve beceri eğitimleri yapıldı. İzcilerimizi sosyal medya bağımlılığından koruyarak izcilik ritüelleri çerçevesinde kendi aralarında sosyalleşmelerini, oyunlarla keyifli vakit geçirmelerini ve geleneksel sanatlarımıza dikkat çekmeyi hedeflemiştik. Gerek Gençlik ve Spor Müdürlüğü personeli gerekse liderlerimizin bu konulardaki özverileri ile hedeflerimize ulaştık. Doğayla iç içe ve doğayla barışık bir kamp süreci planlamıştık. Şu ana kadar da bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca doğadaki zorluklarla izcilik disiplinine bağlı olarak baş eden izcilerimiz ileriki aşamalarda liderlik, oymakbaşı gibi üst eğitimleri alabilmektedir. Bu eğitimler izciliği bir yaşam biçimi haline getirmektedir. Gerek diğer illerden gerekse ilimizden kampımıza katılan lider ve izcilerimize, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilgi İzcilik Spor Kulübü personeline ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2023, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER