İpekyolu’nun en büyük parkı açılış için gün sayıyor

İpekyolu ilçesinin yüz ölçümü bakımından, en büyük parkı olma özelliğini taşıyan Kale Park’ın açılışı için geri sayım başladı.

İpekyolu’nun en büyük parkı açılış için gün sayıyor

90 bin metrekare alan üzerine inşa edilen parkta içinde bir çok ilki barındıran, taş kafe restaurant, futbol sahası, tenis kortu sahaları, basketbol sahası, okçuluk alanı, paint ball sahası, biyolojik gölet, bisiklet yolları, koşu ve yürüyüş yolu, hobbit evler, çocuk oyun alanları, süs havuzları, survivor parkuru dinlenme ve yeşil alanlar yer alacak.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, “Hemşehrilerimizin hoşça ve güvenli bir şekilde vakit geçirebilecekleri, çocukların dinlediği ve birçok alanda oynayabilecekleri, ailelerimizin de oturup dinlenebilecekleri nezih bir ortamda yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alan oluşturduk. İçerisinde yeşil alanlar, spor ve yürüyüş alanları, çocuk oyun grupları, kafeterya, WC, aydınlatma, peyzaj düzenlemeleri ve piknik için oturma alanları yer alan parkın çok kısa süre sonra tamamlanması için ekipler hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Yılsonunda açılması planlanan parkımızın hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER