İpekyolu’ndaki kadınlar çay sohbetinde buluştu

İpekyolu Belediyesi belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra ilçede kültürden sanat, sanattan spora, spordan kadına ve çocuklara yönelik yürüttüğü hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

İpekyolu’ndaki kadınlar çay sohbetinde buluştu

Bu kapsamda Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte “İpek Kadınlarımızla Çay Sohbetleri” düzenlenmeye başladı.

İpek Park'ta bulunan Engelsiz Kafe’de düzenlenen program kapsamında kadınlara; ruh sağlığı, üreme sağlığı, kanser taramaları, bulaşıcı hastalıklar, diyabet ve hipertansiyon, kronik hastalıklar, akılcı ilaç kullanımı, obezite ve fiziksel aktivite konularında eğitim verildi.

Diyetisyen Merve Gizem Barış ve Ebe Eylem Yeter tarafından verilen eğitimde ayrıca İpekyolu Belediyesi bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi ile İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezlerinin tanıtımları yapıldı.

Karşılıklı soru cevap ve sohbet havasında geçen eğitime katılan tüm katılımcılara kanser taramalarının yapılması için randevu verilirken, kafe tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre İpek kadınlarla çay sohbetleri programı 15 günde bir yapılmaya devam edecek ve ilçe sınırlarında yaşayan herkes müracaat edebilecek.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER